ASUS PG259QNR ölü piksel

Berat Emir

Hectopat
Monitör
ASUS PG259QNR
Merhaba, görselde görüldüğü üzere 2 ay önce Vatan Bilgisayar mağazasından satın aldığım almadan önce de ölü piksel testi yaptırdığım monitörüm de yaklaşık 3 hafta önce siyah ekranda görülen kırmızı bir adet ölü piksel olduğunu fark ettim. Garantiye göndermek istedim ileriki durumlarda çoğalmasına karşi tedbir almak için fakat garantinin bana yaptığı açıklama şu şekilde; üründe belirtilen piksel hatası görüldü fakat 1 adet olduğu için işlem yapılmamıştır. Bu durum LCD teknolojisine göre normal kabul edilmektedir ürün stabil çalışmaktadır uzun süreli test edildi. Sonuç olarak para veriyoruz aldığımız şeylerin de kusursuz olmasını istiyoruz bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim tuketici hakem heyetine başvurursam eğer nasıl bir sonuç alırım? Tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• fbdfc838-de2a-46dc-8398-efe44d23373e.jpeg
    fbdfc838-de2a-46dc-8398-efe44d23373e.jpeg
    38,9 KB · Görüntüleme: 19
Tüketici heyetinden sonuç alınacak bir dir duruma benzemiyor. Bu tip durumlar için özellikle sigorta satıyorlar artık ürünlerin yanında fahiş fiyatlara maalesef. Monitörü 2. elden satıp üzerine ekleyip yeni bir monitör almadıkta o ölü piksel ile maalesef baş başa kalacaksınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı