Asus Phoenix 1050 TI Yük Altında 79 Derece Sıcaklık Normal mi?

Siz kasayı yukarı bir yere koyun öncelikle. Sonra dediğim gibi yan kapağı açıp bir ölçüm yapın. Eğer havalar 25 C iken 80 C civarına çıkıyorsa bence sıkıntılı. Ama yan kapak açık iken sıcaklıklar düşüyorsa kasa içinde hava sirkülasyonu yetersiz demektir. Deneyip göreceksiniz. Ayrıca kartta sorun olsa bile garantiye verirsiniz. ASUS 3 sene garanti veriyor ürünlerine. Can sıkacak durum yok.

Peki çok teşekkür ederim ilginiz için şuan da kasayı yukarı almam mümkün değil masam elvermiyor çünkü en kısa zamanda büyük bir masa alacağım zaten. Yan kapağı açıp bilgilendireceğim.

Benim size tavsiyem kasanızı sakın ola PC masalarında yapılan ufacık bölmeye koymayın. Ofis PC lerinde sıkıntı değil fakat oyun oynanan bilgisayar için çok elverişsiz havasız oluyor. Belkide sorun bundan kaynaklanıyor. Benim 2 bilgisayarında kasası monitörün yanında.

Yan kapağı çıkarttım maalesef aynı sadece 1-2 derece farkediyor. Evet kasa ufacık bölmede 3 tarafı kapalı (sol, sağ, arka) sadece ön taraf açık. Masam küçük yukarıya alsam bile klavye mause için hareket alanım kalmayacak. En kısa zamanda bir masa alacağım zaten. Çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. İnşallah sorun bundan kaynaklanıyordur.

Bana pek normal gelmedi. Ben şu ana kadar 65 dereceyi bile hiç görmedim, fan hızım da hiçbir zaman %30'u (800-100 RPM ediyor o da bende) geçmedi, PUBG sırasında genelde %25'de çalışıyor. Ekran kartı değerlerinin resmini test veya oyun sırasında paylaşabilir misin?

Yan kapağı çıkarttım maalesef aynı sadece 1-2 derece farkediyor. Evet kasa ufacık bölmede 3 tarafı kapalı (sol, sağ, arka) sadece ön taraf açık. Masam küçük yukarıya alsam bile klavye mause için hareket alanım kalmayacak. En kısa zamanda bir masa alacağım zaten. Çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. İnşallah sorun bundan kaynaklanıyordur.
Kasayı havadar bir yere çıkardığınızda kesin sonuç ortaya çıkmış olur. Elinile bir kontrol edin fan dönüyormu. Eğer fan dönmüyorsa da sıcaklık yükselebilir. Aklıma şimdi geldi bu senaryo.

Sıcaklık değerleri normal değil. Kart Uzun süre bu sıcaklıkta çalışırsa ömrü ciddi ölçüde azalır. En sonunda bozulup kullanılmaz hale gelir.
Peki ne önerirsiniz? Uygulamada bir sıkıntı olabilir mi? Başka bir uygulamayla henüz denemedim. Sorun uygulamada değilse kartta mı yoksa benimle mi alakalı?

Eğer kasa havadar olduğu halde ve fanı döndüğü halde, birde bu mevsimde 80 C görüyorsa arkadaşlarla hemfikirim yazın o ekran kartı alev alır. En kısa sürede havadar bir yerde deneme yap bence. Eğer sıcaklıklar düşmüyorsa garantiye ver kartı.
Peki ne önerirsiniz? Uygulamada bir sıkıntı olabilir mi? Başka bir uygulamayla henüz denemedim. Sorun uygulamada değilse kartta mı yoksa benimle mi alakalı?
Ben dedim ya sana :) Aida64 ve HWmonitör ile bak sıcaklıklara. Orada da aynıysa sıkıntı vardır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı