Asus Phoenix RTX 2060 İçin Sıvı Soğutma Var mı?

Hidden Gem

Decapat
Yer
Karaman
Daha fazla  
Biliyorsunuz Asus Phoenix RTX 2060 tek fanlı model olduğu için fazla ısınıyor 80 derece görüyor undervolt edip 72 derecede kullanıyorum fakat 10 FPS kaybım oluyor. Undervolt etmeden 70-72 dereceye düşürmek istiyorum. Bu kart için bir soğutucu bloğu yada sıvı soğutma sistemi var mı? İnternette bulamadım. Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler.

Not: Kasaya fan eklemeyi denedim PSU üstüne ve kasanın tepesine fark ettirmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanız nedir? Ekran kartı fan profili nasıl. Kaç derece de kaç rpmde çalışıyor?
Kasam bu kablolamayı gayet iyi yaptım kasanın 4 te 3 ü boş. Ayrıyeten PSU üstüne bi egzoz fan daha ekledim. Tam yükte %100 güçte 79-80 derecede %80 güçte 72-73 derecede çalışıyor kart. Fan profilim 72 derecede %80 fan hızı 85 derecede %100 fan hızına ayarlı. Ayrıca Asus GPU Tweak 2 programıyla aldığı güce göre frekans hızını vs. otomatik ayarlıyor kart bir sıkıntı yaşamıyorum yani, sadece bazı oyunlarda 5 ila 10 arası daha az fps alıyorum.

PSU'nun üstüne eklediğin fan saçma olmuş. Sonuçta ısınan hava yükselir kanununa göre o fan ekran kartına gelen soğuk havayı çekiyor. Ve ekran kartı ısınıyor. Fanı bu olaydan sonra mı eklediniz? Yoksa kasayı en başta toplarken mi?

PSU'nun üstüne eklediğin fan saçma olmuş. Sonuçta ısınan hava yükselir kanununa göre o fan ekran kartına gelen soğuk havayı çekiyor. Ve ekran kartı ısınıyor. Fanı bu olaydan sonra mı eklediniz? Yoksa kasayı en başta toplarken mi?
Sonradan ekledim fanı. Hava akışı sağlaması için ekledim oraya önde de üç fan hava çekiyor yani sürekli hava giriş çıkışı var. Soğuk havadan mahrum kaldığını sanmıyorum ekran kartının o yüzden.

Ayrıca kasanın üstü kapalı değil açık sadece toz filtresi var üzerinde ısınan sıcak hava çıkabilir yani kasadan yükselerek.

Son düzenleme:
Undervolt performans düşürmez. Power limiti falan kısmış olabilirsiniz. Custom sıvı soğutmalar var ancak karttan pahalıya denk gelebilir. Gelmese bile epey pahalı.

Undervolt performans düşürmez. Power limiti falan kısmış olabilirsiniz. Custom sıvı soğutmalar var ancak karttan pahalıya denk gelebilir. Gelmese bile epey pahalı.
Yaptığım undervolt mu bilmiyorum acemiyim ama Asus GPU Tweak 2 programından ''Power Target'' ayarını yüzde 100 den yüzde seksene aldım ve 5-10 fps kaybettim sıcaklıksa 7-8 derece düştü. Güç hedefini veya limitini kısmadan nasıl undervolt yapılır bilmiyorum.

Yaptığım undervolt mu bilmiyorum acemiyim ama Asus GPU Tweak 2 programından ''Power Target'' ayarını yüzde 100 den yüzde seksene aldım ve 5-10 fps kaybettim sıcaklıksa 7-8 derece düştü. Güç hedefini veya limitini kısmadan nasıl undervolt yapılır bilmiyorum.
Değil maalesef. Güç limitini düşürmüşsünüz. Bu da belli bir gücü geçmeye çalıştığında kartın frekans düşürüp daha düşük FPS vermesine neden oluyor. MSI Afterburner üzerinden voltaj takibini ve kontrolünü açıp yapabilirsiniz.

Değil maalesef. Güç limitini düşürmüşsünüz. Bu da belli bir gücü geçmeye çalıştığında kartın frekans düşürüp daha düşük FPS vermesine neden oluyor. MSI Afterburner üzerinden voltaj takibini ve kontrolünü açıp yapabilirsiniz.
Valla bu işlerle daha önce hiç uğraşmadım bundan önceki kartım GTX 750 Ti idi. Voltaj değerini msi after burnerdan açıyorumda ne kadar düşürmeliyim neye göre ayarlamalıyım bilmiyorum. Bir türkçe rehber vs. var mı bunu yapabilmek adına?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı