Asus Prime B250M-K Yanan RAM slotu değiştirilebilir mi?

Cems35

Hectopat
Daha fazla  
Her zaman yaptıgım gibi kasamı söküp temizledim. Sakince tekrar montajladım ekran gelmedi no signal hatası verdi.

Bunun üzerine RAM'lerden birini çıkardım. Tekrar açtıgımda ekran geldi, RAM'de bir sorun oldugunu düşündüm fakat RAM'leri değiştirdim tekrar açıldı. 2 sini aynı anda takınca açılmıyor 2. RAM slotuna tek taktığımda da aynı sorun var. ASUS Prime B250M-K anakartım var slotu değiştirebilir miyim?

Bir defasında işlemcinin termal macun değişimini yaptıktan sonrasında bilgisayar açılmıyordu. RAM'lerin yerine tek tek değiştirerek ve diğer RAM modülünü de deneyerek sorun çıkaran bir RAM slotu olduğunu tespit etmiştik. Artık anakartı garantiye göndermeyi düşünüyorduk, son olarak çaresizce işlemciyi soketinden çıkarıp işlemcinin altında ve anakartın pinlerinde bir şeyler var mı diye baktık. Bir sorun gözükmüyordu. İşlemciyi yerine taktıktan sonra RAM'lerin sorunlu gözüken slotlara takılı olmasına rağmen bilgisayar şaşırtıcı bir şekilde açıldı.

İşin özeti bilgisayar bu, sorun yok gibi gözükse dahi bir şekilde bir yerde sorun oluyor biz anlayamasak da. Belki de sorun RAM slotunda değildir.

Hazirandan beri uğraşıyorum değişen bir şey yok bir çok forumda bir çok şey okudum. Mahalle bilgisayarcısına gittiğimde saçma sapan ramlarin ve güç kaynağın bozulmuş anakartında slotu gitmiş dedi hemen kaçtım oradan sanırım en doğrusu yeni bir anakart almak

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı