Asus Prime B350-Plus ve G.Skill Ripjaws V Bellek Uyumu

cerberus123

Kilopat
Yer
Ankara/Eskişehir
Daha fazla  
Kardeşim için yakın bir zamanda bilgisayar toplayacağım, almayı düşündüğümüz anakart Asus Prime B350 Plus modeli, RAM olarak G.Skill Ripjaws V 16GB DDR4 3200Mhz (F4-3200C16D-16GVKB) model siparişini verdik. Bu ikiliden kullanan var mı RAM'ler 3000 MHz hıza çıkıyor mu? Anakartın destek listesinde bu belleklerin kodunu göremedim.

Duruma göre Gigabyte AB350M Gaming 3 de alabilirim ama ben bu anakartta Corsair Vengeance bellekler ile 3000 MHz hıza çıkamadım, ben de tereddütteyim biraz, forumda bir arkadaş Gigabyte ve G.Skill RAM'ler ile 3000'de kullanıyorum demişti, bu ikiliyi de alabiliriz.

Son düzenleyen: Moderatör:
B350 plus tuf gaming var bende ve 2x4 GB gskill ripjaws v var 2133 MHZ hızda calışıyor diğer tüm hızlarda mavi ekran veriyor ve apu sistem kullanıyorum başım büyük belada.

@alik07 Ben de imzamdaki Gigabyte AB350M ve Corsair Vengeance bellekler ile 2133'ün üstüne çıkamadım, kardeşim için GSkill Ripjaws 16 GB 3200 MHz RAM siparişini verdim ama anakart siparişini henüz vermedim, ne alacağız bilemedik valla. Forumda @Zgrrs isimli arkadaş Gigabyte AB350M ile GSkill Ripjaws bellekleri 3000'de kullanıyordu, Gigabyte anakart alacağız galiba.

Son düzenleme:
@alik07 Ben de imzamdaki Gigabyte AB350M ve Corsair Vengeance bellekler ile 2133'ün üstüne çıkamadım, kardeşim için GSkill Ripjaws 16 GB 3200 MHz RAM siparişini verdim ama anakart siparişini henüz vermedim, ne alacağız bilemedik valla. Forumda bir arkadaş Gigabyte AB350M ile GSkill Ripjaws bellekleri 3000'de kullanıyordu, Gigabyte anakart alacağız galiba.
Peki güncelleme gelir mi ? 670 tl verip aldım 2133 de kullanmak çok can sıkıyor.

BIOS 4011 sürümü Tuf için 2 Mayısta, Prime B350 Plus için 27 Nisanda çıkmış. Yakın bir zamanda yeni sürüm çıkar büyük ihtimal, birkaç ayda bir yeni sürüm çıkıyor genelde.

@Alp Çiçek Merhaba, imzanızda almayı düşündüğüm anakart ve aldığım bellekleri gördüm, RAM frekans hızlarında sıkıntı yaşıyor musunuz ve hangi BIOS sürümünü kullanmaktasınız acaba?
Hayır bir sıkıntı yaşamadım. En son sürümü kullanıyorum. D.O.C.P. profilinden otomatik olarak 3000 MHZ ile çalışıyorlar.

@Alp Çiçek Anladım hocam teşekkür ederim, acaba Ryzen 2 serisi işlemciler ile B350 anakart kullanırken mi bir sorun oluyor da bellekler 2133 üzerinde çalışmıyor anlamadım, çok sorun yaşayan görüyorum bu aralar ben dahil, ne alıcam bilemedim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı