Asus Prime B350M-K Siyah Ekran Sorunu

Kehribarfm

Decapat
Daha fazla  
  • Anakart : Asus Prime B350M-K
  • İşlemci : AMD Ryzen 5 1600X 3.6 GHz
Yeni bir sistem topladım. İlk sistemim. Tonlarca montaj rehberi izledim. Her şeyi yerli yerine monte ettim. Monte ederken herhangi bir birime zarar vermedim dikkatli davrandım.

Anakarta VGA ile bağlandığımda (sadece VGA girişi bulunuyor) monitör siyah ekran veriyor. (Onboard kart disable olmasın diye ekran kartını çıkararak denedim)
Ekran kartına VGA ve HDMI girişleri ile monitörü bağladığımda tekrar siyah ekran görüyorum. Bir türlü BIOS ekranını göremedim anlayacağınız.

Acaba bu sorunu daha önce yaşayan ve bir çözüme ulaşabilen var mı? Anakartı vatandan aldım ve sanırım BIOS güncellemeden satıyorlar. Bundan kaynaklı bir sorun olabilir mi? Bu siyah ekran neyin işaretidir? Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemde onboard bir GPU yok. Bu yüzden anakart üzerinden doğrudan görüntü alamazsınız.
Harici ekran kartı şart. Harici ekran kartı takılı iken, kablo harici ekran kartına takılmalı.
Çevirici kullanıyorsanız, belirtin.
Anakartı vatandan aldım ve sanırım BIOS güncellemeden satıyorlar. Bundan kaynaklı bir sorun olabilir mi?
1. nesil Ryzen'ler için gerekmiyor.

Sistemde onboard bir GPU yok. Bu yüzden anakart üzerinden doğrudan görüntü alamazsınız.
Harici ekran kartı şart. Harici ekran kartı takılı iken, kablo harici ekran kartına takılmalı.
Çevirici kullanıyorsanız, belirtin.

1. nesil Ryzen'ler için gerekmiyor.

Hocam ne yazık ki harici ekran kartından da görüntü alamıyorum. Dönüştürücüsüz vga ve hdmi monitörlerle denedim sinyal almıyor sanırım. Emin olduğum noktalar şunlar;
-işlemci doğru monte edildi
-anakartta güç var. Kısa devre yok. portlara güç gidiyor. Kablolaması iyi yamuk pin yok
-ram uygun slota takılı ve uyumlu
-harici ekran kartında hasar yok başka bilgisayarlarda test ettim
Olduramadık

Son düzenleme:
Hocam ne yazık ki harici ekran kartından da görüntü alamıyorum. Dönüştürücüsüz vga ve hdmi monitörlerle denedim sinyal almıyor sanırım. Emin olduğum noktalar şunlar;
-işlemci doğru monte edildi
-anakartta güç var. Kısa devre yok. portlara güç gidiyor. Kablolaması iyi yamuk pin yok
-ram uygun slota takılı ve uyumlu
-harici ekran kartında hasar yok başka bilgisayarlarda test ettim
Olduramadık
Ekran kartin ney? Baska bir ekran karti ile dene.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı