ASUS Prime B450M-K II BIOS güncellemesi nasıl yapılır?

Ege Utku

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, belirttiğim anakartın BIOS dosyasını indirdiğimde karşıma iki dosya çıkıyor. İkisini de mi flasha atmam lazım?

1625669760616.png

Merhabalar, belirttiğim anakartın BIOS dosyasını indirdiğimde karşıma iki dosya çıkıyor. İkisini de mi flasha atmam lazım?
1625669760616.png

Ayrıca şu rename dosyası ne işe yarıyor onu da belirtirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS Rename uygulamasını kullanıp dosyanın ismini anakart üreticisinin sitesinde belirtilen şekilde değiştirmen ve uygun USB belleğe atman gerekir. Baktığım kadarıyla yapman gereken isim "PB450MK2.CAP".

@Ege Utku Ekran görüntüsünü attığınız dosyaları masaüstünde oluşturduğunuz boş bir klasöre alın. Ardından BIOS Rename uygulamasını çalıştırın. Rastgele bir tuşa basın. (Enter'a basabilirsiniz.) İşlem bittiğinde uygulama kendini kapatacaktır büyük ihtimalle. Sonrasında Rename uygulamasını silip bu klasörü uygun flash belleğe atın. Ardından BIOS güncelleyebilirsiniz. :)

Videolu hali burada:

@Ege Utku Ekran görüntüsünü attığınız dosyaları masaüstünde oluşturduğunuz boş bir klasöre alın. Ardından BIOS Rename uygulamasını çalıştırın. Rastgele bir tuşa basın. (Enter'a basabilirsiniz.) İşlem bittiğinde uygulama kendini kapatacaktır büyük ihtimalle. Sonrasında Rename uygulamasını silip bu klasörü uygun flash belleğe atın. Ardından BIOS güncelleyebilirsiniz. :)

Videolu hali burada:

Çok teşekkür ederim :). Güncelledikten sonra dönüş sağlayacağım.

Videolu hali burada:

Tekrardan merhabalar, işim çıktığı için yapamadım. Ve dışarıda şu dediğiniz dosyayla alakalı birşey okudum. Tüm anakartlar desteklemiyormuş. Ve benim anakartımda buna dahilmiş. Nasıl yapmam daha doğru olur ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı