Asus prime B450M-K Sistem RAM Takviyesi

• Konuyu başlatan Riox
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 4B

Riox

Hectopat
Merhabalar,

RAM yükseltmesi yapmak istiyorum. Şu an kullanmakta olduğum RAM BELLEK 8 GB ve ben bunu 16 GB yapmak istiyorum. Açık konuşmak gerekirse aynısından bir tane daha almak gereksiz masraf gibi duruyor. Sizlere sormak istediğim bir kaç soru var öncelikle farklı marka ama aynı özelliklerde RAM alınırsa sorunsuz çalışır mı? Çalışır ise tavsiyede bulunabilir misiniz? Son olarak da Anakart destek listesinde olmayan RAM alınırsa sorun çıkarır mı? Teşekkürler şimdiden.

Sistem:
  • İşlemci: Ryzen 5 1600
  • Anakart: Asus Prime B450M-K
  • RAM: Crucial 8GB Ballistix Sport LT Red v1 DDR4 2400Mhz CL16 1.2V

Çalışmasına çalışır fakat sürekli sorun çıkarabilir bu alanda uzman kişiler tavsiye etmiyor,marka farklı olsa da CL değeri,frekansı,kapasitesi aynı olmalıdır.

Öncelikle dual channel kullanımı performansı ciddi derecede artırıyor ve AMD tabanlı sistemde daha önemli bir hal alıyor. 8GB ram bir çok oyunda yeterli olsada yeni oyunlarda yetersiz kalmaya başladı bile. Biliyorsunuz ki dual channel çalışması için aynı özelliklerde olması gerekiyor. Farklı marka RAM alırsanız sıkıntı yaşama ihtimali azda olsa var. En garantisi elinizdeki ürünün aynısından almanız. Diğer bir seçenek ise elinizdeki ürünü satıp 2X8 3000MHZ RAM alabilirsiniz. Son zamanlarda çok uygun fiyatlara bulunabiliyor.

Çalışmasına çalışır fakat sürekli sorun çıkarabilir bu alanda uzman kişiler tavsiye etmiyor,marka farklı olsa da CL değeri,frekansı,kapasitesi aynı olmalıdır.
Öncelikle dual channel kullanımı performansı ciddi derecede artırıyor ve AMD tabanlı sistemde daha önemli bir hal alıyor. 8GB ram bir çok oyunda yeterli olsada yeni oyunlarda yetersiz kalmaya başladı bile. Biliyorsunuz ki dual channel çalışması için aynı özelliklerde olması gerekiyor. Farklı marka RAM alırsanız sıkıntı yaşama ihtimali azda olsa var. En garantisi elinizdeki ürünün aynısından almanız. Diğer bir seçenek ise elinizdeki ürünü satıp 2X8 3000MHZ RAM alabilirsiniz. Son zamanlarda çok uygun fiyatlara bulunabiliyor.

Öncelikle cevapladığınız için teşekkür ederim ve dediklerinizi düşünerek en sağlıklı olanı yani elimdeki Ram'i satıp yeni 2x8 GB RAM alma kararı verdim. Birazcık araştırma sonucu XPG marka Ram buldum. İyi midir kötü müdür bilmiyorum eğer ki tavsiye ettiğiniz başka model marka var ise her zaman önerilere açığım.

Öncelikle cevapladığınız için teşekkür ederim ve dediklerinizi düşünerek en sağlıklı olanı yani elimdeki Ram'i satıp yeni 2x8 GB RAM alma kararı verdim. Birazcık araştırma sonucu XPG marka Ram buldum. İyi midir kötü müdür bilmiyorum eğer ki tavsiye ettiğiniz başka model marka var ise her zaman önerilere açığım.

Fiyatı uygun olarak aşağıdaki linkteki ürüne bakabilirsiniz. Yorumları da çok olumlu

Corsair Vengeance Lpx 8gb(1x8gb) Ddr4 3000mhz Cmk8gx4m1d3000c16 - n11.com

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı