ASUS Prime B550M-K anakartta R5 5600X çalışmıyor

VladimirPutin

Decapat
Daha fazla  
Merhaba benim ASUS Prime B550M-K anakartım var ve R5 5600X işlemcisini yeni aldım ama çalışmadı. İnternetten baktım ve Ryzen 3. nesil işlemcileri desteklediğini gördüm. Acaba işlemci mi arızalı yoksa anakart yüzünden mi?

Peki B550M-K ile Ryzen5 5600X uyumlu mu?
B550m anakartlar 3. Nesil ve üzeri tüm amd işlemciler ile uyumludur ama forumdaki bazi arkadaşlar 5. Nesil işlemcilerde sorun çıktığını söylüyorlar b550 anakartlar ile kullandığında. amd 3. Nesil ve üstü destek veriyor ama 2 ve 1. Nesil işlemcilerde çalışıyor bizzat test ettim

B550m anakartlar 3. Nesil ve üzeri tüm amd işlemciler ile uyumludur ama forumdaki bazi arkadaşlar 5. Nesil işlemcilerde sorun çıktığını söylüyorlar b550 anakartlar ile kullandığında. amd 3. Nesil ve üstü destek veriyor ama 2 ve 1. Nesil işlemcilerde çalışıyor bizzat test ettim
Üstadım konu hortlatmak gibi olacak ama bizzat test ettim dediğiniz için yazma gereği duydum bios güncellemesi için R5 2600X ten başka işlemci yok elimde, bu işlemci ile biosu güncelleyebilir miyim yoksa servise mi götürmem gerekecek?

Üstadım konu hortlatmak gibi olacak ama bizzat test ettim dediğiniz için yazma gereği duydum BIOS güncellemesi için R5 2600X'ten başka işlemci yok elimde, bu işlemci ile BIOS'u güncelleyebilir miyim yoksa servise mi götürmem gerekecek?

1000 ve 2000 serisi Ryzen işlemciler kullanılabilir. Sorun çıkmaz. Ama ayrı konu açmanız daha iyi olurdu.

Üstadım konu hortlatmak gibi olacak ama bizzat test ettim dediğiniz için yazma gereği duydum BIOS güncellemesi için R5 2600X'ten başka işlemci yok elimde, bu işlemci ile BIOS'u güncelleyebilir miyim yoksa servise mi götürmem gerekecek?

Zaten cevaplamışlar ama yine de cevap vereyim. Bende MSI B550M Mortar anakart var 1 yıldır R5 2600 ile kullanıyorum uyumla ilgili sorun olmadı güncellersin BIOS'u.

Yeni konular

Geri
Yukarı