Çözüldü Ryzen 5 5600X ASUS Prime B550M-K görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

laxsy1938

Centipat
Daha fazla  
RAM
Panther 3000mhz
Ekran kartı
Rtx 2060
Anakart
Asus prime B550m-k
İşlemci
Ryzen 5 5600x
Arkadaşlar Ryzen 5 5600X işlemci ve yanında ASUS Prime B550M-K anakart satın aldım. Kasada her şey çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor. Klavye ve farenin ışıkları da yanmıyor. Sanırım BIOS güncellemem gerekiyor. BIOS güncellemem için taktığımda direkt görüntü gelmesi gereken bir işlemciye ihtiyacım var. Hangi işlemciyi taktığımda direkt görüntü gelir?

Çözüm
3. nesil ile olur hocam. Direkt olarak çalışır. Zaten en kötü ihtimalle servisi halleder.
3. nesil ile olur hocam. Direkt olarak çalışır. Zaten en kötü ihtimalle servisi halleder.

Çözüm
Aslında anakart sitesinde Ryzen 5000 hazır yazıyor. Ama Ryzen 5000 Ready olmayan önceki ürünlerden birini almış olabilirsiniz. Anakartın kutusunda Ryzen 5000 ile alakalı bir ibare var mı?

msedge_gIeWofF58i.png

Aslında anakart sitesinde Ryzen 5000 hazır yazıyor. Ama Ryzen 5000 ready olmayan önceki ürünlerden birini almış olabilirsiniz. Anakartın kutusunda Ryzen 5000 ile alakalı bir ibare var mı?

Eki Görüntüle 1514495

Kutuda Ryzen 5000 ready yazıyor fakat arkadaşımında birkaç ay önce başına bu olay geldi. Çok saçma.

Hocam pek anlamıyorum da bir sorum daha olacak. Bilgisayarı açtıktan 10-15 saniye sonra işlemci aşırı şekilde ısınıyor, elimi bile değdiremiyorum. Bu normal mi?

Bazen denk gelebiliyor. Yine de son bir kontrol daha yapın. Olmazsa dediğim gibi en kötü ihtimalle servisi halleder. Zaten bu gibi durumlarda da bakmaları gerekiyor.

@laxsy1938 soğutucu takılı mı?

Aslında anakart sitesinde Ryzen 5000 hazır yazıyor. Ama Ryzen 5000 Ready olmayan önceki ürünlerden birini almış olabilirsiniz. Anakartın kutusunda Ryzen 5000 ile alakalı bir ibare var mı?

Eki Görüntüle 1514495
Bu tarz hatalar diğer kullanıcılar da mevcut en güvenli temiz yolu garantiye göndermek yetkili müdahale daha doğru olur.

Bazen denk gelebiliyor. Yine de son bir kontrol daha yapın. Olmazsa dediğim gibi en kötü ihtimalle servisi halleder. Zaten bu gibi durumlarda da bakmaları gerekiyor.

@laxsy1938 soğutucu takılı mı?
Soğutucu takmadan sadece test amaçlı denedim görüntü gelecek mi diye o zaman farkettim. Bu normal bir şey mi? Normalde de her işlemci böyle mi bilmiyorum.

@laxsy1938 o zaman soğutucu takıp deneyin. Olmadan dediğiniz gibi çabuk ısınır.

Soğutucu takmadan sadece test amaçlı denedim görüntü gelecek mi diye o zaman fark ettim. Bu normal bir şey mi? Normalde de her işlemci böyle mi bilmiyorum.

Sogutucu olmadigi icin normal. Zaten BIOS ekraninda da yanlış hatirlamadigim kadariyla islemci tam gucte calisiyordu.

Soğutucu takmadan sadece test amaçlı denedim görüntü gelecek mi diye o zaman farkettim.
Tabii ki ısınır. Soğutucu bloğu yok, fan yok macun yok. İşlemcinin ısıyı dağıtması lazım, bu bileşenler de ona yarıyor zaten.

Ben 2 yıl kadar önce işlemcinin CPU FAN soketini anakarta takmayı unutmuştum. Bilgisayar açıldı ama görüntü gelmedi ve PC kapandı. İşlemci aşırı ısındığı için anakart kendini kapatmıştı. Siz de aynısını yaşıyor olabilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı