ASUS Prime H310M-K ve G.Skill Ripjaws V uyumu

el11even

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni bir anakart aldım şimdi RAM almak istiyorum 2.el bir RAM buldum fiyatı gayet uygun ama almadan önce bir danışmak istedim sizlere.
Anakartım: Asus Prime H310M-K R2.0 Intel H310 2666MHz DDR4 Soket 1151 Fiyatı
Almak istediğim RAM: GSKILL RipjawsV 8 GB 3000 MHz DDR4 CL16 Kırmızı Soğutuculu Pc Ra - RAM Bellek ve Tüm Masaüstü Bilgisayar Parçaları sahibinden.com'da - 861174929

Uyumlu bir ikili olurlar mı? Bir sıkıntı yaşar mıyım işlemci olarak da Intel Pentium Gold G5420 kullanacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyumsuzluk olarak bir sorun yok ancak RAM tam kapasitesinde çalışmayacaktır, anakartınız 2666MHz RAM desteklerken gösterdiğiniz RAM 3000MHz hızında çalışıyor. Anakartın sitesinde uyumlu RAM'ler listesinde bulunuyor.

Hocam anakartin Max RAM frekans destegi 2666MHz. Siz 3000MHz alip takarsiniz ama 2666MHz olarak calisir Max. Ondan dolayi paraniz bosa gitmesin. 2666MHz RAM alin o anakarti alicaksaniz. Ha diyorsaniz ki ileride anakarti degistiririm bu RAM'leri kullanilirim derseniz alabilirsiniz.

Uyumsuzluk olarak bir sorun yok ancak RAM tam kapasitesinde çalışmayacaktır, anakartınız 2666MHz RAM desteklerken gösterdiğiniz RAM 3000MHz hızında çalışıyor. Anakartın sitesinde uyumlu RAM'ler listesinde bulunuyor.

Çok teşekkür ederim.

Hocam anakartin Max RAM frekans destegi 2666MHz. Siz 3000MHz alip takarsiniz ama 2666MHz olarak calisir Max. Ondan dolayi paraniz bosa gitmesin. 2666MHz RAM alin o anakarti alicaksaniz. Ha diyorsaniz ki ileride anakarti degistiririm bu RAM'leri kullanilirim derseniz alabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı