ASUS Prime H610M-K D4 temiz kurulum yaparken M.2 SSD görünmüyor

datRuken

Hectopat
Yer
Gümüşhane
Daha fazla  
Windows temiz kurulum yaparken M.2 SSD'yi görmüyor. Intel RST indirdim, VMD setup menu kapattım yine de görmüyor. Aynısını Reddit'te birisi yaşamış ama ona ulaşamadım.

Screenshot_2023-09-14-20-56-47-930_com.reddit.frontpage-edit.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows temiz kurulum yaparken M.2 SSD'yi görmüyor. Intel RST indirdim, VMD setup menu kapattım yine de görmüyor. Aynısını Reddit'te birisi yaşamış ama ona ulaşamadım.

Eki Görüntüle 1944477
Eskiden aynı sorunu yaşamıştım (Farklı bir anakartta) ve SSD'yi çıkar tak yapmıştım ondan sonra kurulum görmeye başlamıştı.

Eki Görüntüle 1944477
RST dosyasını rar olarak indirmeniz gerek. Öncelikle WinRAR'ınız yoksa indirin. Ve sırasıyla şu adımları deneyin.

Intel® Rapid Storage Technology (Intel® RST) User Interface and Driver siteden SetupRst.exe dosyasını indirip bir kereliğine terminali çalıştırın. Sonra indirdiğiniz exe'ye sağ tıklayıp terminal ile aç deyin. Ondan sonra vereceğim kodu terminale yapıştırın.

./SetupRST.exe -v EXTRACTDRIVERS=SetupRST_extracted

Çıkan dosyanın içini açıp gelen dosyalara çift tıkladıktan sonra VMD dosyasını bulacaksınız. O dosyayı flasha atın. Bu arada bunu başka bir bilgisayardan yapmanız gerek. Çözüm olarak işaretlersen sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Eki Görüntüle 1944477

Bozuk ISO'dan dolayı da bu sorun yaşanır, tekrar indirip, Rufus ile Windows tabanlı bir cihazda hazırlayın.

RST dosyasını RAR olarak indirmeniz gerek. Öncelikle winrarınız yoksa indirin. Ve sırasıyla şu adımları deneyin.

Intel® Rapid Storage Technology (Intel® RST) User Interface and Driver siteden SetupRst.exe dosyasını indirip bir kereliğine terminali çalıştırın. Sonra indirdiğiniz exeye sağ tıklayıp terminal ile aç deyin. Ondan sonra vereceğim kodu terminale yapıştırın.

./SetupRST.exe -v extractdrıvers = setuprst_extracted.

Çıkan dosyanın içini açıp gelen dosyalara çift tıkladıktan sonra VMD dosyasını bulacaksınız. O dosyayı flasha atın. Bu arada bunu başka bir bilgisayardan yapmanız gerek. Çözüm olarak işaretlersen sevinirim.

İçerisinde VMD dosyasını bulamadım.

RST dosyasını RAR olarak indirmeniz gerek. Öncelikle winrarınız yoksa indirin. Ve sırasıyla şu adımları deneyin.

Intel® Rapid Storage Technology (Intel® RST) User Interface and Driver siteden SetupRst.exe dosyasını indirip bir kereliğine terminali çalıştırın. Sonra indirdiğiniz exeye sağ tıklayıp terminal ile aç deyin. Ondan sonra vereceğim kodu terminale yapıştırın.

./SetupRST.exe -v extractdrıvers = setuprst_extracted.

Discord'un var mı? Bana yardımcı olabilir misin?

Son düzenleme:
İçerisinde VMD dosyasını bulamadım.

Discord'un var mı? Bana yardımcı olabilir misin?
Hocam merhaba. Biraz geç gördüm. Discord kullanıyorum. Yardımcı olurum. Eğer RAR haline getirdiyseniz gerisi kolay. ilk başta RAR haline getirdiğiniz dosyayı açıp daha sonra diğer dosyalara çift tıklayın. VMD dosyasını bulacaksınız. Bulamazsanız yardımcı olurum discord üzerinden.

Hocam merhaba. Biraz geç gördüm. Discord kullanıyorum. Yardımcı olurum. Eğer RAR haline getirdiyseniz gerisi kolay. İlk başta RAR haline getirdiğiniz dosyayı açıp daha sonra diğer dosyalara çift tıklayın. VMD dosyasını bulacaksınız. Bulamazsanız yardımcı olurum Discord üzerinden.

Discord'unu verebilir misin şu an elimde başka bir PC yok ama dün internet kafede yapamadım?

Yeni konular

Geri
Yukarı