ASUS Prime X370 Pro MB'ye R9 5900X takabilir miyim?

Daha fazla  
İşlemci
Ryzen 7 1800x
Resmi desteğin olduğunu biliyorum. Bu makaledeki listede CPU var.

Fakat Reddit'te ecnebiler kahve ağızıyla "anakartı pişirirsin bunu takarsan" gibi şeyler söylemişler başkalarına. Konunun bir erbabı var ise naçizane bilgi verirse çok memnun olurum. Şimdiden alakanız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncel BIOS ile evet hocam. VRM yapısı olarak üstün bir anakart değil. Bu sebeple uzun kullanımlar için ideal değil.

BIOS güncellemesi yaptığın sürece takabilirsin. Anakart VRM'leri hangi düzeyde olduğunu bilmiyorum fakat bir sorun çıkartmaması gerek.
Edit:
Tier C: 125A current Draw on little ambient airflow, maxed out 2700, 3900X and 5900X at 1.2V on ambient cooling (P95)
ASUS: X370 Prime Pro
Açıklamada böyle belirtilmiş. Bir sıkıntı çıkarmaması gerek.

Güncel BIOS ile evet hocam. VRM yapısı olarak üstün bir anakart değil. Bu sebeple uzun kullanımlar için ideal değil.
Uzun kullanımlardan kastınız, gün içerisindeki uzun kullanımlar mı yoksa daha uzun vade kullanımlar mı acaba?
BIOS güncellemesi yaptığın sürece takabilirsin. Anakart VRM'leri hangi düzeyde olduğunu bilmiyorum fakat bir sorun çıkartmaması gerek.
Edit:
Tier C: 125A current Draw on little ambient airflow, maxed out 2700, 3900X and 5900X at 1.2V on ambient cooling (P95)
ASUS: X370 Prime Pro
Açıklamada böyle belirtilmiş. Bir sıkıntı çıkarmaması gerek.
Elektrikten pek anlamıyorum, üzgünüm. Daha az güç çekmesi mi söz konusu? Verilen 125A değeri amper mi, bu performansı hatırı sayılır düzeyde etkiler mi?

Corsair Enthusiast RM750X PSU var bende. Durumu gidermesi söz konusu olur mu? Teşekkür ederim.

Uzun süreli olarak hocam. Hemen zarar gelecek diye bir şey yok. Sonuçta pasif de olsa VRM soğutucu var. Hevesiniz kaçmasın. Alın gitsin. PSU da yeterli.

Uzun süreli olarak hocam. Hemen zarar gelecek diye bir şey yok. Sonuçta pasif de olsa VRM soğutucu var. Hevesiniz kaçmasın. Alın gitsin. PSU da yeterli.

Teşekkür ederim alacağım fakat problem ısıyla ilgili ise kasa fanlarımı ve işlemci fanımı Noctua NH-D15 ile değiştirdim çok yakın zamanda bunun bir faydası olur mu? Idle iken 4.0GHz OC ile 33-35 çalışıyor 1800X. Kusura bakmayın detaylı teknik bilgim olmadığından her ayrıntıyı öğrenmek istiyorum.

Soğutma olarak zaten gerekenleri yapmiss
yapmışsınız. Hayırlı olsun hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı