ASUS Q405AU Catalina Kurulumu

tetik_23

Kilopat
Moderatör yerine operatör olmaz mı? Ben neden hala hectopat'ım ayrıca Recep bey eminim benimle uğraşacak vaktiniz yoktur ama benim ASUS Q405AU laptopuma macOS catalina yüklemek için şu sizin BIOS ayar şeylerinin çoğu yok benim PC'de, yani ille beni İstanbul'a getirtip laptop'u masana mı bıraktıracaksın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle bunun moderatör konusu ile alakası nedir? Bir sorunuz varsa konu açarsını, cevap alırsınız.

Ben neden hala hectopat'ım?

Yeterince mesaj sayısına ulaşmadığınız için.
ASUS Q405AU laptopuma macOS catalina yüklemek için şu sizin BIOS ayar şeylerinin çoğu yok benim PC'de.

Rehberde zaten olmayabilir diye belirttik. Olmayanlarla vakit kaybetmeeyceksiniz.

Bak Vallahi gözlerim doldu Recep bey bana cevap verdi, neyse kurulumda disk seçmeye kadar gelebiliyorum benim disk SSD o yüzden mi acaba yüklenecek diskler görünmüyor hepsi soluk. Bundan yıllar yıllar öncede aynı yardım talebim olmuştu cevap vermemiştin gittim macbook aldım sonra arkadaşım 1 ay önce çöktü bilgisayarıma, dünyam çöktü mavi ekran oldum, parasın yetmeyenlerin dışında apple kullanmayan cihazlarında sorun isteyenlerdir.
Benim bu cihaz Amerika'dan gelme Türkiye de yok, dokunmatik ekran 600 dolar verdim akıllıca mı bilmiyorum ama macbook pro ile gözü kapalı takas ederim. Kardeşim 600 dolara alaydın ya sende derseniz şayet bulunduğum yerde sadece sıfırı vardı ki Türkiye de değil yerim, param da yetmiyor.
Son olarak yüklemeyi başardım video'yu takip ederek ayarları yaptım fakat USB'yi çıkartıp yeniden başlatınca açılmıyor Clover'da macOS'u başlat dediğimde açılmadan PC'yi yeniden başlatıyor.

Tamam problemi açıklayayım, öncelikle ilk denemelerimde macOS yüklerken video takibi yapıyordum bir yerde hata yapınca PC'yi power tuşu ile kapattım ve bir daha hiç açılmadı heba oldu gitti.
Bu diğer laptobumu heba etmemek için vazgeçtim.

Ben şahsen rahatsız oldum üsluptan. Moderatör doğru söylüyor işletim sistemi yükleme işlemleri bilgisayarınızda kalıcı hasar bırakmaz. Tamamen ve tamamen sizin hatanız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı