ASUS R7 265 BIOS yükleme

Ömür25

Hectopat
Merhabalar, elimde ASUS R7 265 ekran kartı var, geçenlerde Alt Tab atınca renkler değişip düzeliyor diye konu açmıştım. O sorun maalesef hala devam etmekte, aklıma gelen her şeyi denedim. 4 farklı driver, temiz Windows kurulumu, uzay montaj yapıp denedim, HDMI VGA çevirici olmadan denedim, farklı monitörde denedim ama maalesef sorunum hiçbir şekilde düzelmedi. Farklı bir yerde açtığım konuda bir arkadaş eski kartında aynı sorunun olduğunu ve BIOS attıktan sonra düzeldiğini söylemişti, ben de BIOS atarak şansımı denemek istiyorum.

GPU-Z'den BIOS sürümüne bakıyorum TechPowerUp'ta sadece benim ekran kartımda şu an olan sürüm var başka sürüm yok. Farklı bir sürüm nereden bulabilirim veya o sürümü indirip tekrar atsam bir sıkıntı olur mu, şu an ekran kartımda yaşadığım problem BIOS attıktan sonra daha fazla sıkıntı çıkarır mı bana?

Son düzenleyen: Moderatör:
GPU-Z görüntüsünü atın, bellek modeli önemli. Ben de bundan önce R7 265 kullanıyordum elimde bir tane BIOS dosyası var, yedeği almıştım.
GPU-Z görüntüsü bu şekilde;

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    43,1 KB · Görüntüleme: 84
Evet aynı, isterseniz benim BIOS dosyasını atabilirim denemeniz için, bellek modelleri de aynı.

Çok iyi olur da, eğer uyumsuzsa düzeltmek beni çok zorlar mı? Mesela güvenli moda girip tekrar BIOS atacak durumda vs olabilir miyim? Atmadan önce kendi BIOS'umun yedeğini alacağım.
Ve unutmadan sistemim APU güvenli moda girmeme gerek yok görüntüyü anakarttan da alabilirim ama ekran kartı için kalıcı hasar olmaz değil mi?
Güncelleme: @Emir M. ben dayanamayıp TechPowerUp da görünen tek BIOS'u indirip attım :D GPU-Z'ye girip karşılaştırma yaptım bir öncekiyle sol altta görünen Vulkan'ın tiki kalkmış normal midir bu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Onun garantisini veremem, sorumluluk size ait. BIOS atmak her zaman riskli bir iştir. Güvenli mod kurtarmaz, ancak APU sisteminiz varmış, APU'dan görüntü alıp ekran kartına tekrar BIOS atabilirsiniz.

İndirip bir tane attım şu an sorun yok oyuna girip renk değişimi olup olmadığını deneyeceğim. APU var anakarttan görüntü alabiliyorum ekran kartı takılıyken onunla çözebilir miyim peki yanlış BIOS atılması durumunda?

İndirip bir tane attım şu an sorun yok oyuna girip renk değişimi olup olmadığını deneyeceğim. APU var anakarttan görüntü alabiliyorum ekran kartı takılıyken onunla çözebilir miyim peki yanlış BIOS atılması durumunda?

BIOS ile APU veya ekran kartı arasında geçiş yapabilmeniz lazım, emin değilim.
Radeon Software hata verdi şu an, sürücü sorunuyla karşılaşıldı diye bir uyarı geldi ekrana.

DDU ile sürücüyü kaldırıp tekrar kurun. GPU-Z görüntüsü atabilir misiniz tekrar?

Yeni konular

Geri
Yukarı