Asus R7 370 ısınma sorunu

Önay Bilgen

Hectopat
Daha fazla  
60 dereceyi geçene kadar fan dönmüyor. 60 dereceden sonra ise fan hızı 22 olup yavaş biçimce dönüyor ve 60-65 derecede sıcaklık gelip gidiyor. Ve bunların hepsi boştayken oluyor ekran kartı. @Recep Baltaş

Ekran Alıntısı.PNG

85 dereceye kadar sorun yok. 60-65 çok normal.

Düzenleme:
Bu değerler boştaki değerler ise sıkıntı büyük hocam dikkat edin. Boşta 40 civarı normaldir bu havalara göre. Boşta 60-65 olmamalı. Yükteki değerler ne durumda?

Son düzenleme:
Daha yeni aldım ancak sadece minecraft oynadım ben özelleştirilmiş fan ayarlarından ayarladım. Fan sıcaklıkla aynı degerde dönüyor oyunda 65 derece felan oluyor.

Daha yeni aldım ancak sadece minecraft oynadım ben özelleştirilmiş fan ayarlarından ayarladım. Fan sıcaklıkla aynı degerde dönüyor oyunda 65 derece felan oluyor.
Masaüstündeyken bu değerleri alman normal değil kardeşim. Nereden aldıysan görüşmende fayda var orayla.

Masaüstünde o değerler gayet normal. Yanlış bilgilendirme yapmayalım. Bunun sebebi ise şu;
Asus, bu ekran kartını boşta iken fanlar çalışmayacak şekilde tasarlamış. Bunun sebebi ise sessizlik. Kart boşta olduğu için aşırı ısınmıyor. Bu sayede fanlarını çalıştırmayabiliyor. Böylece karttan hiç ses gelmiyor. Bu nedenle boşta 40 derece yerine 50-60 derecede oluyor. Boşta 40 derece olması için fanların sürekli çalışması gerekiyor. Buna gerek yok. Zaten kart 60 dereceyi geçince fanlar çalışıyor demişsiniz. Boşta sorun yok. Siz yükteki sıcaklığı kontrol edin. 70den fazla değil ise sorun yok. Kartınız normal.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı