Asus R7 AMD Radeon DX 11.2 256 bit mi Asus Strix GTX 750 Tİ mı ?

Asus r7 AMD Radeon dx11.2 256 bit mi Asus Strix GTX 750 Tİ Mİ ?

• Oy verenlerin toplamı
    41
Hepimiz biliyoruz ki Nvidia'nın teknolojileri Amd' yi tokatlar. :) 3-5 Fps için Nvidia'dan vazgeçilmez.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kardeşim o teknolojileri GTX 750Tİ ultra da akıcı oynatamaz. Fanboyluk yapma ;)

FAR CRY 4'ün Gameworks efektlerinden bahsediyorsun. Ancak:

1/O efektler AMD'de de çalışıyor.

2/Gameworks'ün amacı o efektlerde NVIDIA'daki eşdeğer kartlarda fazladan 3-5 fps vermek. Örneğin Batman Arkham Origins'in benchmarkında gereğinden fazla poligon kullanılıyor. Amaç Hawaii ve Tonga dışındaki tüm kartları saat çevrimi başına 1 ya da 2 poligon üretebilen GCN ailesini zora sokmak.

BatmanCape-Real-640x360.jpg

Cape-Benchmark-StandardTessellation-640x360.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim o teknolojileri GTX 750Tİ ultra da akıcı oynatamaz. Fanboyluk yapma ;)
Ah be kardeşim laf atacam diye uydurmuşsun. :) Bak bakalım oynatıyor mu oynatmıyor mu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

R9 290X, GTX980'den daha iyi performans verseydi ve siz gidip GTX980 alsaydınız bu tamamen Nvidia sevgisinden dolayı olurdu degil mi? Konu kapanmıştır. Adam burda HT sistem kurmayacağına göre en iyi performans veren kartı almak tabiki de en mantıklısı. Ben GTX750Ti kötü demiyorum. Nvidia yazılım bakımından evet daha önde. Fakat bu yazılım desteği, diğer kartlarında ciddi sıkıntı olmadığında, hep "high-end" dediğimiz kartlara ve en güncel oyunlara veriliyor. Ben GT740M kullaniyorum ve şu ana kadar 7-8 güncelleme yüklememe rağmen gram performans artışı görmedim. Kimse de aksini idda etmeye çalışmasın.

Performans açısından r7 265 daha üstün bir kart bunu herkes kabul ediyor. Bende r9 270x kullanıyorum fakat kart alırken tüm sistem özelliklerin ve psu önemlidir. Psu yeterli ve sisteminde darboğaz oluşmayacaksa AMD öneririm.

Arkadaslar, simdi 5-6 fps de dusuk bir fark değil. 60 fps oynamak var 54 fps oynamak var ama gtx daha yakın gibi duruyor. Bu kadar kisi onu övuyorsa bir şey vardır. Herkese teşekkur ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı