Asus R9 270 Isınma Sorunu

Monkey D Luffy

Hectopat
Daha fazla  
Asus marka olan R9 270 ekran kartım aşırı ısınma yapıyor 1 kez garantiye verdim (vatandan almıştım). Isınma sorunu olmadığını söylediler ama değerler çok yüksek, kasamın hava akışı da iyi. Zalman z5 kasa kullanıyorum 2 egzoz 1 hava girişi için fan (ekran kartının altında) kullanıyorum. Garantisinin bitmesine daha 1 yıl var bundan dolayı termal macunu da değiştirmiyorum ne yapmalıyım ? Isı değerleri boşta : 39, tam yükte : 83-84 derece.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fanların yönlerinde sıkıntı olabilir mi acaba ? Benim aklıma başka bir şey gelmiyor. Fan yönlerinde sıkıntı varsa ya içeriye temiz hava alamıyordur yada sıcağı atamıyor. Kontrol ederseniz iyi olur bence.

Fanların doğru yönde olduğuna eminim. Kasanın alt kısmındaki fan içeri üflüyor , üst ve arka kısımındaki fanlar ise içerideki havayı çekiyor.Ayrıca düzenli temizliğini de yapıyorum. Isının nedenini bir türlü çözemedim.

Fabrika çıkışlı bir sıkıntısı var bu dediklerinize göre. Başka bir açıklama getiremiyor insan. Garantiye yollayın derdim ama oradan da eliniz boş dönüyorsunuz.

Bence değiştirmekte ısrarlı olun benim MSI GTX960 var. Kasada sadece bir tane fan var overclock yapıyorum yine de 65 derece maksimum oluyor.

Anakartımda da sorun var. Onu zaten servise vericektim. Onunla birlikte ekran kartını da servise vereyim madem. Teşekkürler yardımlarınız için.

ASUS Global Bu programla yapılıyor diye biliyorum. Olmadı, MSI Afterburner ile de yapabilirsin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı