Sapphire R9 270 Isınma Sorunu

Gökhan41

Kilopat
Daha fazla  
Ben bu gün ikinci el, Sapphire R9 270 Dual–X OC ekran kartı aldım.
Alırken Furmark programı ile testleri yaptım, sıcaklık maximum 67C dereceye çıktı. Oyun içi 60–65C derecede çalışıyordu. Daha sonra termal macununu yenilemek için söktüm, macunu yeniledim, kartı geri takıp Furmark programı ile tekrar test ettim 77C dereceyi gördü. Şu an kart oyunlarda 70–75C derecede çalışıyor. Yani termal macun yeniledikten sonra 5–10 C derece ısı artışı oldu. Bu neden kaynaklanmıştır? Kartın aksamını kontrol ettim, bir sıkıntı yok. Macunu tekrar yeniledim, ama gene aynı. 77C derece normal mi bu kart için?
Sistemim:
  • İşlemci i3 6100 3.7 GHz 1151 pin
  • Anakart:MSI H110m–PROvd DDR4
  • RAM:Corsair 8 GB 2133 MHz DDR4
  • Kasa:Zalman Z3 Plus 600LE
  • Güç Kaynağı:600 watt Zalman 600LE
  • Harddisk 2 TB Seagate barracuda 7200rpm
  • Ekran Kartı:Sapphire R9 270 Dual–X OC 2 GB 256 bit

Son düzenleyen: Moderatör:
Termal macun sonrasında ısılar arttıysa, ya soğutucu bloğunu çok iyi oturtmadınız ya da kullandığınız thermal macun kalitesiz.

Evet, 70-80 derece arası, özellikle bu sıcak havalarda çok normal.

Kalitesiz bir macun kullanmış olabilirsiniz, macun uygulamayı bilmiyorsanız az veya çok sıkmış olabilirsiniz, bloğu tam oturmamış vidaları tam sıkmamış olabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı