Asus R9 270 OC Yapmalı mıyım?

NeoAnderson

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar, sizce OC yapsam daha iyi bir performans alır mıyım? Kart boşta iken 27 derece yük altında ise en fazla 56 dereceyi gördü. Sizce GPU Clock 1050 (MHz) yapıp Memory Clock değerini ise 5800 (MHz) değerine getirsem nasıl olur? @BilgisayarKurdu hocam deneyimlisiniz bu konuda sizden ve diğer arkadaşlardan yardım istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, sizce OC yapsam daha iyi bir performans alır mıyım? Kart boşta iken 27 derece yük altında ise en fazla 56 dereceyi gördü. Sizce GPU Clock 1050 (MHz) yapıp Memory Clock değerini ise 5800 (MHz) değerine getirsem nasıl olur? @BilgisayarKurdu hocam deneyimlisiniz bu konuda sizden ve diğer arkadaşlardan yardım istiyorum.

Aynı karta sahibim. Fabrika ayarları gayet yeterli bence. Hangi oyunda kastığını gördünüz ki OC yapmayı düşünüyorsunuz?

Hocam aslında biraz takıntılıyım, neden diyeceksiniz ETS2 oynuyorum bir de direksiyonum var oyun akıcı ama ölçeklendirmeyi %300'e alınca sanki biraz kasılmalar oluyor daha doğrusu FPS düşüyor diyebilirim. OC etsem daha çok performans alır mıyım?

Sürücülerim güncel oyun orjinal değil ama satın alıcam yakın zamanda ve antialiasing kapalı yani sadece açıp kapatabiliyoruz oyun içinden x ibaresi yok .

Asus Gpu Tweak programından profile bölümünde G harfi var. Ona tıklayarak hafif bir boost yapabilirsiniz daha fazlasını önermem. Oyunun sürümüyle de ilgili olabilir. Bulabilirseniz update yapın. Kasması normal değil bence o oyunda.

Hocam GPU Clock 1000(Mhz) yaptım ve Memory Clock (5700) yaptım kartın sıcaklığı şuan aynı cevaplarınız için teşekkürler belkide oyunun ayarlarını ultrada oynadığım için FPs düşmüş olabilir .

1100 mhz yapsanız bile sorun olmaması gerek. Ben ilk aldığımda 1100' e 6000 yapıyordum oyuna girerken. Sonradan anladım 3-5 fps için gereksiz olduğunu artık uğraşmıyorum.

1100 mhz yapsanız bile sorun olmaması gerek. Ben ilk aldığımda 1100' e 6000 yapıyordum oyuna girerken. Sonradan anladım 3-5 fps için gereksiz olduğunu artık uğraşmıyorum.
Bunu düşüneceğim hocam sanırım kurcalamadan anlamayacağım ama olsun yakmayız heralde :D Peki bu power target status %110 oldu benim bu değer neyi ifade ediyor ?

Bunu düşüneceğim hocam sanırım kurcalamadan anlamayacağım ama olsun yakmayız heralde :D Peki bu power target status %110 oldu benim bu değer neyi ifade ediyor ?

Artık daha fazla güç çekecek anlamına geliyor sanırım. Bende olmadı nedense. Geri çekmeyi dener misin ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı