ASUS R9 280, 85 derece normal mi?

bloodyzz

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

ASUS R9 280 ekran kartım GTA 5 oynarken ekran kartı sıcaklığım 85'i zorluyor bu normal bir şey mi bu karta göre?

Sistem bilgilerim;

Intel(R) Core(tm) i3-12100 3.30 GHz.
8,00 GB.
Windows 10 Pro.
22H2.
PSU: Rampage RPM 500W.

(Ekran kartının termal macununu birkaç gün önce değiştirdim)

Son düzenleyen: Moderatör:
Her ekran kartında olmasa da bazılarında ısı problemi var. R7 370 kullanıyorum aynı sorun bende de var. Eğer macun sürülen kısmın üstünde ki kısım bakır ise sıvı metal kullanarak sorununuzu çözebilirsiniz.

Yani macunun dan bloğu ile temas ettiği kare kısım bakır olmalı.

bu ekran kartına göre normal bir değer mi peki ?
90 dereceyi pek geçmediği sürece pek sorun yaratmaz. Hatta 100'e kadar yolu varda 90 ve üstü tehlikelidir. Macun da tam etkisini bir kaç güne ancak gösterir. Isı değerleriniz yüksekte olsa ekran kartına bir sıkıntı yaratmaz. Ancak dikkat edin. Arada bir OSD ekranından ısıya bakın.

Her ekran kartında olmasa da bazılarında ısı problemi var. R7 370 kullanıyorum aynı sorun bende de var. Eğer macun sürülen kısmın üstünde ki kısım bakır ise sıvı metal kullanarak sorununuzu çözebilirsiniz.

Yani macunun dan bloğu ile temas ettiği kare kısım bakır olmalı.

90 dereceyi pek geçmediği sürece pek sorun yaratmaz. Hatta 100'e kadar yolu varda 90 ve üstü tehlikelidir. Macun da tam etkisini bir kaç güne ancak gösterir. Isı değerleriniz yüksekte olsa ekran kartına bir sıkıntı yaratmaz. Ancak dikkat edin. Arada bir OSD ekranından ısıya bakın.
Genellikle amd software proğramının bana sunduğu oyun içi değer panelini aktif hale getiriyorum 85'i geçmiyor 83-84 sabit kaldığı da oluyor. Oyun içerisinde 90 ve üstüne hiç çıkmadı lakin dün furmark testi yapayım dedim 90'ı zorladı. Teşekkür ederim değerli yorumun için.

Cold plate düz ise shimi çıkart.

Anlamadım hocam demek istediğinizi biraz daha açar mısınız ne demek istediğinizi uzağım bu terimlere

Hocam kasaya fan eklemek ve macun değiştirmekten başka pek bir seçenek yok kasanın fan ayarlayışı düzgünse ve hala bu sıcaklıktaysa kart değiştirmeniz lazım.
Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.

Geri
Yukarı