Asus R9 280X Artifact Problemi ve Garanti Süreci

fozbek

Kilopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Meslek
Software Developer
Merhaba, uzun süredir rastlamadığım grafik bozulması sorunu tekrar başladı. Ekran kartımı yarın Vatan Bilgisayar aracılığı ile garantiye göndereceğim. Elimde birkaç video var, bunları e-mail olarak göndereceğim ve sonucu sizlerle paylaşacağım. Ekran kartının geliş tarihini bu konuya yazacağım ki garanti süreci ne kadar sürüyor? Göndermek isteyen kişilerin aklında fikir oluşsun. Biraz araştırma yaptım ve tahmin harici bir sonuca ulaşamadım. Yapılan işlemlerden tutun müşteri hizmetleri ile ne konuştuğuma kadar her şeyi buraya yazmaya çalışacağım. Herkese iyi forumlar.

Ekleme: Daha önce garantiye gönderdim ve 2.5 hafta sonra ürünü teslim aldım. Ürünün üzerinde herhangi bir not yoktu. Sorun çözülmüş gibi gözüküyordu başta fakat ara ara bozulmalar oluyordu. Son 1-2 hafta içerisinde gerçekten sini bozucu bir seviyeye ulaştı ve garantiye göndermeyi ve bu konuyu açma kararı aldım.

Son düzenleme:
Ekran kartınızı MSI Afterburner programı ile Downclock ediniz. Eğer, olur da ilginç bir şekilde sorun devam ederse garantiye yollayın. Kolay gelsin.

@Felankor Denedim fakat oyunu kapatıp tekrar açarak denemedim. Muhtemelen düzelir fakat bu bir sorun, bu şekilde kullanmak zorunda değilim sonuçta.

@Felankor Denedim fakat oyunu kapatıp tekrar açarak denemedim. Muhtemelen düzelir fakat bu bir sorun, bu şekilde kullanmak zorunda değilim sonuçta.
Haklısın. O zaman şöyle yapalım. Bu sorun ortaya çıktıktan bir süre sonra ASUS, bu ekran kartlarının sorununun giderilmesi için yeni Bios yayınlayacağını söylemişti. Ki, şu ana kadar yayınlamış olduklarını düşünüyorum. Bence bir araştır ve bulursan da hemen güncelle. Zaten garantideyken bundan farklı birşey yapacaklarını da düşünmüyorum.

Benim ekran kartımdada oldu geri yollamalımıyım sizce? Şuana kadar GTA Sanandreas ve Warfacede oldu diğer oyunlarda bu sorunu yaşamadım? Uzun zamandırda yaşamıyorum. Ekran kartım R7 265 Asus

@Felankor Bunlar kulaktan dolma bilgiler, BIOS güncellemesi yayınlanmadı. Sorunun yazılımsal olduğunu düşünmüyorum.

@Silinen üye Sorunla her oyunda karşılaşmıyorsunuz ve her zaman aynı şiddette olmuyor. Size tavisyem ekran kartınız yeniyse iade edin, değilse ve sizi rahatsız ediyorsa garantiye gönderin ve değişim isteyin.

@Felankor Bu güncellemenin artifact sorununu çözmesi için yayınlandığını kanıtlayabilir misiniz ? Tek yaptığınız şey Google'a "asus r9 280x artifact sorunu" yazmaktı ve karşınıza turunculu forum ve bilgisiz olup kendini bilgili gibi göstermeye çalışan kişilerin yorumları çıktı. Bu mudur iyice araştırmak ? Bios sürümüm güncel ve sorun yazılımsal değil.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı