Asus R9 280X Artifact Problemi ve Garanti Süreci

@Felankor Bu güncellemenin artifact sorununu çözmesi için yayınlandığını kanıtlayabilir misiniz ? Tek yaptığınız şey Google'a "asus r9 280x artifact sorunu" yazmaktı ve karşınıza turunculu forum ve bilgisiz olup kendini bilgili gibi göstermeye çalışan kişilerin yorumları çıktı. Bu mudur iyice araştırmak ? Bios sürümüm güncel ve sorun yazılımsal değil.

R9280X-DC2T-3GD5 VBIOS update
BIOS update to remove rare artifacting events during gaming, Please also update the Catalyst driver to 13.251 or above.

Açıklamayı okumalısınız bence, sorunu çözme ihtimali de olabilir.

@Felankor Bu güncellemenin artifact sorununu çözmesi için yayınlandığını kanıtlayabilir misiniz ? Tek yaptığınız şey Google'a "asus r9 280x artifact sorunu" yazmaktı ve karşınıza turunculu forum ve bilgisiz olup kendini bilgili gibi göstermeye çalışan kişilerin yorumları çıktı. Bu mudur iyice araştırmak ? Bios sürümüm güncel ve sorun yazılımsal değil.

Bak dostum ben ASUS ve AMD'de çalışan bir mühendis ya da yetkili değilim, anlatabiliyor muyum? Amacım buraya gelenlere elimden geldiğince yardım etmek. Sizin için buraya girip zaman harcıyorum. Sırf sorununuzu çözebilmek, çözerken de birşeyler öğrenebilmek için. Bana burada böyle hakaret derecesinde laflar söylemeye gram hakkınız yok bunu bilin.

Madem bu kadar umutsuzsunuz, buraya konu açacağınıza direk servise yollayın. Ne siz uğraşın, ne biz zaman kaybedelim.

@Felankor Amacım yardım istemek değil, forumdaki kullanıcıları bilgilendirmekti.
O zaman, sizi yanlış anladığım için özür diliyorum.

Fakat yine de belirtmeden edemeyeceğim. Forumda, sizlere yardımcı olmaya çalışan insanları; yaşları 14-15 bile olsa, asla terslemeyin ya da heveslerini baltalayacak sözler söylemeyin. Bunu sadece sizin için değil, bu forumda zamanını harcamış ve harcamaya devam eden (ben de dahil) herkes için söylüyorum. Bu yazıyı okuyan herkes üstüne alınsın lütfen.

İyi akşamlar, iyi forumlar. Umarım sıkıntınız bu sefer hallolur ve bizi bilgilendirirsiniz.

@Felankor Amacım sizi kırmak değildi, forumda hiç bir şey bilmeden biliyormuş gibi yapan insanlardan nefret ediyorum. Bunları ayırmak bazen zor olabiliyor. Özür diliyorum.

Ekran kartımı dün (17.03.2015) tarihinde Vatan bilgisayar aracılığı ile servise gönderdim. En geç 20 iş günü içerisinde geleceğini söylediler.

Ekran kartimi gonderdikten sonra Asus'a mail attim. Mail iceriginde sorun hakkinda bir kac video linki vardi ve bunu teknis servise urun seri numarasi ile birlikte ulastirmalarini istedim. Sorun her testte ortaya cikacak turden degil sonucta. Bugun Asus teknis servise bildirdigini mail olarak iletti. Maili 17.03.2015 tarihinde atmistim.

Telefona gonderdikleri mesajlara kadar bilgilendirecegim sizleri.

Not: Telefondan yaziyorum, turkce karakter kullanarak sureyi ikiye katlamak istemedim.

Bugün (24.3.2015) saat 17.01'de vatan bilgisayardan şu şekilde mesaj geldi;
Kod:
******** M.Hizmetleri Formu ile ilgili ürünüzün işlemleri yetkili serviste devam etmektedir. Bilginize.

5 dakika önce (2.4.2015 14.07) tarihinde şu şekilde mesaj geldi;
Kod:
******** M.hizmetleri Formu ile ürürnünüz iade alınacaktır. Kutu ve aksesuarları getirmeniz rica edilir.

Son düzenleme:
Çok sinir bozucu bir durum. Sorunun GPU'dan kaynaklı olduğu açık. AMD'ye kızıyorum bu noktada. Zaten HD 7xxx'serisinde bu sorun vardı. Kullanıcılar çok şikayet ediyorlardı. R9 200 serisini çıkartıyorsun, HD 7xxx'in GPU'sunu güncelleyip, 2-3 değişiklik yapıp sırf FPS arttırdık diye tekrar satıyorsun. Sorunlar aynı şekilde yine devam ediyor. Umarım en kısa ürede sorunun çözüme ulaşır dostum.

Çok sinir bozucu bir durum. Sorunun GPU'dan kaynaklı olduğu açık. AMD'ye kızıyorum bu noktada. Zaten HD 7xxx'serisinde bu sorun vardı. Kullanıcılar çok şikayet ediyorlardı. R9 200 serisini çıkartıyorsun, HD 7xxx'in GPU'sunu güncelleyip, 2-3 değişiklik yapıp sırf FPS arttırdık diye tekrar satıyorsun. Sorunlar aynı şekilde yine devam ediyor. Umarım en kısa ürede sorunun çözüme ulaşır dostum.
Ne yapmalıyım çözmek için kendiliğinden çözülmez ki.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı