ASUS Radeon 6700XT boştayken kaç derece olmalı?

oguz350

Kilopat
Daha fazla  
Ekran kartım ASUS çift fanlı 6700 XT. Boştayken masaüstünde GPU cur temp 45 derece, GPU junc temp 48 derece diyor. Normal mi bu değerler? Oyundayken de 65-70 civarı oluyorlar.

Yeni Dual serisi yükte 60 dereceyi çok geçmiyordu. Sizinki o seri mi yoksa eski Dual serisi mi? Ve kasanızın hava akışı nasıl?

Yeni Dual serisi yükte 60 dereceyi çok geçmiyordu. Sizinki o seri mi yoksa eski Dual serisi mi? Ve kasanızın hava akışı nasıl?
ekran kartım bu hocam : ASUS Radeon RX 6700 XT DUAL 12GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı - Gaming.Gen.TR

onun dışında sistemi yeni aldım daha bir ay olmadı.

Screenshot_1.png

Aynı ekran kartlı sistemi bayram indiriminde almıştık arkadaşıma. Maksimum 60 dereceyi gördü FurMark'da. Oyunlarda da 55-59 derece arasında geziyordu. Boştaykende 30-35 derece civarlarındaydı. Sizin ona kıyasla biraz fazla gibi. YouTube'dan ben mi yanlış biliyorum diye Dual serisinin ısınmasına baktığımda dediğim gibi çıkıyor. Fan devri otomatikte mi yoksa siz bir ayar değiştirdiniz mi?

Aynı ekran kartlı sistemi bayram indiriminde almıştık arkadaşıma. Maksimum 60 dereceyi gördü FurMark'da. Oyunlarda da 55-59 derece arasında geziyordu. Boştaykende 30-35 derece civarlarındaydı. Sizin ona kıyasla biraz fazla gibi. YouTube'dan ben mi yanlış biliyorum diye Dual serisinin ısınmasına baktığımda dediğim gibi çıkıyor. Fan devri otomatikte mi yoksa siz bir ayar değiştirdiniz mi?
hiçbir ayar değiştirmedim hocam. ama boştayken ya da oyundayken çalıştırmıyor kendini. oyun falan oynamıyorken zaten fan hiç çalışmıyor. ama sistem zorlayacak bi oyuna girince baya çalışıyor. onun dışında şu an alt tabta path of exile diye bir online oyundayım mesela, o oyunda da su an sıcaklık 50-55 arası seyrediyor ve fan çalıoşmıyor. GPU FAN 0 RPM şu an

furmak ben de yapmalı mıyım ne dersin hocam?

Hiçbir ayar değiştirmedim hocam. Ama boştayken ya da oyundayken çalıştırmıyor kendini. Oyun falan oynamıyorken zaten fan hiç çalışmıyor. Ama sistem zorlayacak bir oyuna girince bayağı çalışıyor. Onun dışında şu an Alt Tab'ta Path of Exile diye bir Online oyundayım mesela, o oyunda da su an sıcaklık 50-55 arası seyrediyor ve fan çalıoşmıyor. GPU fan 0 RPM şu an.

Evet normal o. Kart ısınmadan fanlar dönmez. Sistem boştayken veya Valorant tarzı sistemi yormayan oyunlarda ekran kartı fan döndürmüyor.

FurMark indirip 10 dakika test edip atar mısınız bakalım yükte kaç derece olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı