RX 580 boştayken kaç derece olmalı?

Namı diğer alev topu olan XFX RX 590 kullanıyorum ve boşta 40 derece oluyor. Aslında boştaki değerlerden ziyade tam yükte olan değerler daha önemli diye düşünüyorum.

Hocam kasa marka modeli ne senin?

1604395975439.png

Sen kaç alıyorsun?

Benim MSI RX580 8GB'ım internette vs dolanırken fanlar kapalı şekilde 40-50 derece arasında geziyordu. Gayet normal değerler bunlar, eğer idle modda fanları manuel olarak çalıştırırsanız 25-35 dereceye kadar düşmesi de normaldir. Ancak burada önemli olan yükteki sıcaklığı ve performansı, eğer fanlar çalıştığı halde 85-90 derecenin üstüne geçiyorsa undervolt yapmanız veya kasanızın havalandırmasını iyileştirmeniz gerekebilir.

Ben de RX 550 kullanıyorum. Fanlar her daim 2800RPM'de çalışıyor ve ben de boşta 30-35 arası takılıyorum. Fanlarımın çalıştığını da düşünürsek sizin değerler gayet iyi.

Benim MSI RX580 8 GB'ım internette vs dolanırken fanlar kapalı şekilde 40-50 derece arasında geziyordu. Gayet normal değerler bunlar, eğer idle modda fanları manuel olarak çalıştırırsanız 25-35 dereceye kadar düşmesi de normaldir. Ancak burada önemli olan yükteki sıcaklığı ve performansı, eğer fanlar çalıştığı halde 85-90 derecenin üstüne geçiyorsa undervolt yapmanız veya kasanızın havalandırmasını iyileştirmeniz gerekebilir.

Kendim herhangi bir fan ayarı yapmadım AMD'ye biraz ön yargım vardı ve kırılmış oldu efsane bir şey miş Max 30 görüyorum 30 görüncede sabitleniyor 31 olduğunu görmedim boşta iken.

Geri
Yukarı