ASUS ROG 14 zephyrus rezilliği devam ediyor

GPU sürücülerini güncellemek için GeForce Experience kullanabilirsiniz, daha önce açtığınız konuları inceledim oyunlarda zaten harici grafik birimini (2060 Max-Q) kullanıyorsunuz.

Kullandığınız cihazın birden fazla modeli var, sizin sahip olduğunuz versiyon QHD 60Hz panele sahip model bu sebeple 120Hz kullanamazsınız.

2060 Max-Q zaman içerisinde 1440p çözünürlükte yüksek grafiklerde performans sorunları yaşayacaktır.
sorunlar neden yaşanacaktır

Ortada rezillik falan yok. Ürünün sitesinde yazıyor tüm özellikleri, her şey ortada. Araştırmadan, soruşturmadan sitesine bile bakmadan almasaydın. Mis gibi makine Zephyrus. O ürünün üretim amacı zaten hafiflik ve incelik. Isınması normal ki aman aman ısınmıyor. 90-95 dereceleri oyuncuyum diye gezinen MSI'lar, ROG'lar bile görüyor. İncelemelere bakabilirsin YouTube'da. 2K çözünürlükte oynuyorsan da 2060 Max-Q'dan ne bekliyorsun? Masaüstü versiyonu bile 2K en yüksek ayarlarda 60 FPS veremiyor. 2060 dediğin kart 2 yıl önce çıkmış orta seviye bir kart. Burada pahalı olması onun GÜÇSÜZ olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Üstüne 2000 serisinde 6, 3000'lerle birlikte 9-10 tane 2060'dan güçlü kart çıktı.

Ne aldığına bile bakmadan alacak kadar zenginsen gidip yenisini alabilirsin. MSI GS Stealth serisine bak. Zephyrus gibi incelik ve taşınabilirlik odaklı onlar da.

Sürücüyü kuramadığınıza dair teknik destek bölümünde konu açın isterseniz.

GeForce Experience'i indir NVIDIA'nın sitesinden, sürücüyü o program aracılığıyla kur. RTX 2000 serisi laptoplarda nedense sürücü sadece oradan kurulabiliyor. En azından benim gördüğüm modellerde. AMD'ye her fırsatta sallayanlar böyle saçma sapan problem hakkında en ufak konuşmaz işte. NVIDIA sürücülerini peygamberler yazıyor gibi davranıyorlar. Tonla sorun NVIDIA'da da var.

En iyisi bilgisayardan anlayan bir tanıdığın varsa cihazı sıfırlayıp sürücü ve program kurulumlarını o yapsın. Üst düzey ürünlerde işlemcisinde ısınma sorunu olmayan pek model yok, Zephyrus da çok ince ve sendeki ufak kasayla birlikte ısınma kaçınılmaz. İlk nesil 15.6" Zephyrus i7 7700HQ ve GTX 1080 Max-Q olan modelini kullanıyorum, bende de o işlemci ısınmasından dolayı işlemci hızı kısılıyor. Bu cihazlarda ısınma mevcut maalesef.

İşlemcinin ısınması ve bundan dolayı hız düşürmesi hariç ortada bir rezillik yok, açılış ayarları ve sürücü kurulumlarında hatalı bir şeyler yapmışsın. Ekran 2K çözünürlükte 60 Hz olarak sitede görünüyor, o çözünürlük 2060 Max-Q için yüksek bir değer. 2K çözünürlükle zaten AAA oyunlarda yüksek detayda o performansı veremeyecek. Bir ürünü almadan önce iyi araştırmak gerektiğinin acı bir örneği olmuş ne yazık ki senin için. Bu cihazlar herkesin kullanımına uygun değiller.

En iyisi bilgisayardan anlayan bir tanıdığın varsa cihazı sıfırlayıp sürücü ve program kurulumlarını o yapsın. Üst düzey ürünlerde işlemcisinde ısınma sorunu olmayan pek model yok, Zephyrus da çok ince ve sendeki ufak kasayla birlikte ısınma kaçınılmaz. İlk nesil 15.6" Zephyrus i7 7700HQ ve GTX 1080 Max-Q olan modelini kullanıyorum, bende de o işlemci ısınmasından dolayı işlemci hızı kısılıyor. Bu cihazlarda ısınma mevcut maalesef.

İşlemcinin ısınması ve bundan dolayı hız düşürmesi hariç ortada bir rezillik yok, açılış ayarları ve sürücü kurulumlarında hatalı bir şeyler yapmışsın. Ekran 2K çözünürlükte 60 Hz olarak sitede görünüyor, o çözünürlük 2060 Max-Q için yüksek bir değer. 2K çözünürlükle zaten AAA oyunlarda yüksek detayda o performansı veremeyecek. Bir ürünü almadan önce iyi araştırmak gerektiğinin acı bir örneği olmuş ne yazık ki senin için. Bu cihazlar herkesin kullanımına uygun değiller.
Evet araştırmadan aldım haklısınız peki bu cihaz benim oyun desteğimi ve iş işlemlerimi kaç yıl götürebilir yüklü bir para verdim

@Berkay232323 İş işlemlerini uzun zaman götürebilir de oyunlarda çözünürlüğü 1080P'ye çekmen ve bazı AAA oyunlarda ayar düşürmen gerekecek. Kaç yıl götüreceği sana bağlı, o cihazı versen 6-7 yıl başka bir şeye ihtiyaç duymayacak olan da var. Sadece oyunlarda çok fazla grafik detayı beklentisine girmemen yeter.

Bu arada seni iyi anlıyorum, ben de zamanında 2000 $ gibi bir para verip giriş seviyesi AMD grafik yongası olan bir Dell cihaz almıştım. Ekranı, belleği, depolaması, kalitesi falan çok üst düzeydeydi ama oyunlar için yapılmamıştı. Ben de oyun zaten oynamam diyerek alıp üniversitede yurt odasında arkadaşım çıktığı dönemde Skyrim oynarken bön bön onun ekrana bakıyordum. :D

Son düzenleme:
@Berkay232323 İş işlemlerini uzun zaman götürebilir de oyunlarda çözünürlüğü 1080P'ye çekmen ve bazı AAA oyunlarda ayar düşürmen gerekecek. Kaç yıl götüreceği sana bağlı, o cihazı versen 6-7 yıl başka bir şeye ihtiyaç duymayacak olan da var. Sadece oyunlarda çok fazla grafik detayı beklentisine girmemen yeter.

Bu arada seni iyi anlıyorum, ben de zamanında 2000 $ gibi bir para verip giriş seviyesi AMD grafik yongası olan bir Dell cihaz almıştım. Ekranı, belleği, depolaması, kalitesi falan çok üst düzeydeydi ama oyunlar için yapılmamıştı. Ben de oyun zaten oynamam diyerek alıp üniversitede yurt odasında arkadaşım çıktığı dönemde Skyrim oynarken bön bön onun ekrana bakıyordum. :D
Ahahejodos düşmüşüm bi hataya napayım daha allah
Kerimdir

Geri
Yukarı