ASUS ROG 16 i7-13650HX vs i9-13980HX

Çok kritik soru... 4070 için işlemci ve ekrandan mı vazgeçmek istersin yoksa ekran ve işlemci için 4070'den mı vazgeçmek istersin :( i9'lu olanı al desem 4060 ile 2K mı oynayacaksın 4070 olanı al desem ekran kötü ve FHD.
bilmiyorum hala karar veremedim ama sanırım 4070 i tercih edicem ilerde monitör alırım diye düşünüyorum

13650HX zaten epey güçlü bir işlemci. Render vb. gibi çoklu çekirdek kullanan işlemlerle uğraşmıyorsanız 13980HX fazla işinize yaramaz. Birde 4060 ile 2K ekran biraz sıkıntı. Bu fiyatta OMEN 16'ya da bakabilirsiniz 13700HX ve 4070 ile geliyor ikisinin ortası gibi. Maksimum bütçeniz nedir?
öyle yapıcam gibi hocam 60k bütçe var
@Görkem Say Katılıyorum, 13980HX aşırı gerekli değil. Veya orta şekerli bu alınabilir.

bunu da düşündüm ama kasa ince oduğu için ısınır gibime geliyor hp konusunda emin olamıyorum kullanan arkadaşlar deneyimlerini aktarabilirse sevinirim
Bende sizin gibi iki cihaz arasında kaldım aslında ben sadece günde 1 2 saat oyun oynayacağım bunları almak yerine 4060 lı bir Monster mı alsam diyorum karar veremedim.

Bende sizin gibi iki cihaz arasında kaldım aslında ben sadece günde 1 2 saat oyun oynayacağım bunları almak yerine 4060 lı bir Monster mı alsam diyorum karar veremedim.
bu seviyelerde monster alınmaz bence ama tulpar t6 model benim de kafamı karıştırıyor

bunu da düşündüm ama kasa ince oduğu için ısınır gibime geliyor hp konusunda emin olamıyorum kullanan arkadaşlar deneyimlerini aktarabilirse sevinirim

bu seviyelerde monster alınmaz bence ama tulpar t6 model benim de kafamı karıştırıyor

Ben akşamları 1 2 saat oyun oynayacağımı düşünerek planımı değiştirdim şunu aldım.

Kasa ısınmıyor çok ince değil zaten kalite olarak ROG’dan aşağı kalır yanı yok merak etme.

Kasa ısınmıyor çok ince değil zaten kalite olarak ROG'dan aşağı kalır yanı yok merak etme.

Buraya atılan cihaz 17.3 ben cihazı yanımda taşıyacağım için 16 GB olanı alacağım galiba satıcıya birkaç soru sordum dönüş yapılınca sipariş geçeceğim linkteki cihazı.

Ben akşamları 1 2 saat oyun oynayacağımı düşünerek planımı değiştirdim şunu aldım.

Hayırlı olsun hocam.

Kasa ısınmıyor çok ince değil zaten kalite olarak ROG'dan aşağı kalır yanı yok merak etme.

Satış için dahi henüz HP'ye ulaşamadım hiçbir numaradan sanırım uzak durmam gerekiyor cihaz hakkında soru sorduğum zaman cevap verirken cihazın üstüne 3K eklemişler sorduğum soruya da cevap verememiş HP tğrkiyeye yönlendirmişler ulaş ulaşabilirsen 😅

Geri
Yukarı