ASUS ROG B660-A 13. nesil işlemci BIOS güncellemesi

kwAhjs

Hectopat
Arkadaşlar ASUS ROG B660 anakarta 13.nesil işlemci taktım BIOS son sürüm indirip ASUS Flashback yoluyla güncellemeye çalışıyorum fakat yarım saattir ışık sönmedi yeni bir USB 3.0'a çekip denedim aynı şekilde bekliyorum sorun ne olabilir?

Öncelikle ROG STRIX B660-A GAMING WIFI D4 | ROG Strix | Gaming Anakartlar|ROG - Republic of Gamers|ROG Türkiye son sürüm indirip masaüstüne atıp Renamer ile isim tanımlayıp kapattım. Flashbelleğimi FAT32 olarak biçimlendirip adını değiştirdiğim .cap dosyasını içine atıp çıkarttım.
Daha sonra BIOS USB'sine takıp Flashback tuşuna 3 saniye basılı tutup çektim.

Klavyeyi taktım USB'ye ama klavyenin ışıkları yanmadı acaba USB'lerde mi bir sıkıntı var?
Sistem kapalıyken mi bastın BIOS Flashback düğmesine yoksa açıkken mi? Eğer kapalıyken bastıysan doğru, açıkken bastıysan yanlış.

Eğer üstteki adımdan eminsen diski MBR olarak mı yoksa GPT olarak mı biçimlendirdin?

Sistem kapalı bastım PC'yi açmadan, zaten görüntü de gelmiyor yeni topladığım için.

MBR olarak mı yoksa GPT olarak mı biçimlendirdin?
Bilmiyorum bunu nasıl öğrenebilirim?

MBR de çekip rename yönetici olarak çalıştırınca sorunsuz şekilde güncelledi teşekkürler.

Sistem kapalıyken mi bastın BIOS Flashback düğmesine yoksa açıkken mi? Eğer kapalıyken bastıysan doğru, açıkken bastıysan yanlış.

Eğer üstteki adımdan eminsen diski MBR olarak mı yoksa GPT olarak mı biçimlendirdin?
Bu seferde M.2 ssd yi görmüyor bıos bu yüzden windows yüklüyemiyorum.

Son düzenleme:
Merhaba,
Benimde kullandığım anakarr seninle aynı sanırım ROG b660-a gaming wifi DDR5 olanı kullanıyorum. Mevcut işlemcim i5 12500 dü ve i5 13600k aldım fakat SSD yi görmüyor. Son sürüm bios yüklü olmasına rağmen. Sorunu çözebildin mi? Ben şuan tekrardan 12500'ü taktım. Çözemedim. Eğer düzeltebildiysen yardımcı olabilir misin?

İlginç, bunun işlemci ile alakası ne acaba yani birinci slota takılan hiçbir SSD yi görmeyecek mi artık. i5 12500'ü geri taktım iade etmeye çalışıyorum bu saçmalıktan dolayı. Bilseydim 12700 alırdım sırf yeni nesil diye 13600k aldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı