ASUS ROG Crosshair VIII Formula ile Corsair Dominator 4000MHz RAM uyumlu mu?

1eray1

Decapat
Selamlar. Eski anakartım olan MSI Z590 GAMING Carbon Wi-Fi'den memnun kalmadığım için ASUS ROG Crosshair X570 VIII Formula anakarta geçiş yaptım ve RAM'larim uyumlu mu bilmiyorum. MSI anakarta takılı olan Corsair Dominator 4000MHz CL19 Dual Kit RAM yeni anakartımla uyumlu mudur? Bu konuda net bilgisi olan bir kişi cevap verirse sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet uyumludur. İşlemci olarak ne seçtiniz?

Uyumludur. Keşke Dark Hero modelini tercih etseydiniz daha güncel bir anakart AX desteği de mevcut.

Uyumludur. Keşke Dark Hero modelini tercih etseydiniz daha güncel bir anakart AX desteği de mevcut.
Kesinlikle katılıyorum. Ayrıca Dark Hero modelinde insanın kafasını ütüleyen chipset fanı da yok ve dinamik OC özelliği var, bir süredir kullanıyorum ve çok memnunum. Piyasadaki en iyi X570'dir kendileri. VIII Formula'da da AX wifi var bu arada.

4000 1:1 çalıştırabilir misiniz emin olmamakla beraber bahsedilen RAM uyumludur.

Kesinlikle katılıyorum. Ayrıca Dark Hero modelinde insanın kafasını ütüleyen chipset fanı da yok ve dinamik OC özelliği var, bir süredir kullanıyorum ve çok memnunum. Piyasadaki en iyi X570'dir kendileri. VIII Formula'da da AX wifi var bu arada.

4000 1:1 çalıştırabilir misiniz emin olmamakla beraber bahsedilen RAM uyumludur.
Evet, varmış. Özelliklerde eksik yazılmış o zaman. Dark Hero'nun bir diğer farkı kullanılan Power Stageler çok daha güçlü. Geri kalan özellikleri aynı. Görünüm olarak da Dark Hero daha şık duruyor.

Son düzenleme:
Hocam en pahalısı o olduğu için aldım benim kafam düz kafa ne kadar pahalıysa o kadar iyi :D

R7 5800X.
Hocam o da en az onun kadar pahalıdır sıkıntı yok. :) Hatta bulunmaz hint kumaşı gibi. 2020'de piyasaya çıkmasına rağmen Formula'dan daha zor buluyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı