ASUS ROG FLOW Z13 ısınır mı ?

Başka merak ettiğin soru falan varsa cevap verebilirim ;)
İlgi ve alakan için ayrıca teşekkürler merak ettiğim bir konu daha var aslında bu cihazı xgm dock deniliyor sanırım harici ekran kartını sonradan almak istiyorum ama asusun offical tr sitesinde de satışlarını göremedim veya Akakçe epey vb. Gibi yerlerde de şuan için sanırım harici ekran kartı satılmıyor mu onu merak ettim nereden alabilirim biliyorsan yardımcı olursan çok mutlu olurum
Birde bu harici ekran kartı flow Z13 ve flow X13 e her iki cihazada uyumlu degilmi ikisi arasında gidip geliyorum da

İlgi ve alakan için ayrıca teşekkürler merak ettiğim bir konu daha var aslında bu cihazı xgm dock deniliyor sanırım harici ekran kartını sonradan almak istiyorum ama asusun offical tr sitesinde de satışlarını göremedim veya Akakçe epey vb. Gibi yerlerde de şuan için sanırım harici ekran kartı satılmıyor mu onu merak ettim nereden alabilirim biliyorsan yardımcı olursan çok mutlu olurum
Birde bu harici ekran kartı flow Z13 ve flow X13 e her iki cihazada uyumlu degilmi ikisi arasında gidip geliyorum da
XG Mobile'nin Türkiye'de satıldığını hiç görmedim. Yurt dışı Amazonlarda ara sıra satılıyor.

3080'i ile birlikte alacaksan uzun ömürlü bir cihaz. Isınma konusunda çok sorun yaratmayacaktır.

Cihazla ilgili en iyi kullanım senaryosu; evdeki klavye, mouse, monitör ve kulaklık 3080'e bağlı olur, sonrasında eve geldiğinde cihazı ona bağlar 3080'li oyun canavarının keyfini çıkarırsın. Dahili ekran kartı yerine 3080'i kullanıyor olacağın için hem daha iyi performans alacaksın hem de işlemcin daha az ısınıyor olacak. Evden dışarıda da 3050 yada intel xe ile kullanırsın, gayet temiz sonuç elde edersin. NewEgg linkinde XG Mobile dahil gibi görünüyor. Yani bu kullanım senaryosuyla cihazın uzun süre ısınma sorunu çekmeyeceğini düşünüyorum.

3080'i ile birlikte alacaksan uzun ömürlü bir cihaz. Isınma konusunda çok sorun yaratmayacaktır.

Cihazla ilgili en iyi kullanım senaryosu; evdeki klavye, mouse, monitör ve kulaklık 3080'e bağlı olur, sonrasında eve geldiğinde cihazı ona bağlar 3080'li oyun canavarının keyfini çıkarırsın. Dahili ekran kartı yerine 3080'i kullanıyor olacağın için hem daha iyi performans alacaksın hem de işlemcin daha az ısınıyor olacak. Evden dışarıda da 3050 yada intel xe ile kullanırsın, gayet temiz sonuç elde edersin. NewEgg linkinde XG Mobile dahil gibi görünüyor. Yani bu kullanım senaryosuyla cihazın uzun süre ısınma sorunu çekmeyeceğini düşünüyorum.
Bende çok aradım XG Mobile almak için ama maalesef Türkiye'de ve yurtdışında pek bulunmuyor. Yurtdışında 3080 olanı 1500 dolar civarındaydı tabi kargo ücretleri falan hariç, Türkiye'ye kargoyla gönderirler mi ondan tam emin değilim.
Giriş olarak aynı x ve z serisinde standart bir giriş yapmışlar ki yeni nesil ekran kartları çıksa bile yenilerini alıp kullanabilmek için standart bir giriş yapmışlar.

Tavsiyen için teşekkürler işte 8 saat bir süre sipariş not alma vb olsun kullanıyorum dediğin gibi eve gelip harici monitör ve ekran kartınida bağlayınca tadindan yenmez gibi duruyor
Oynayacağım oyunlar şunlar zaten 4-5 saat maksimum oynarım bunlarıda sadece pazartesi belki 6-8 saate çıkabilir
1. Star Citizen
2. Battlefield 2042
3.COD Cold War
Bu oyunlarda senin dediğin şekilde kullansam düzgün ve temizce
Uzun yıllar beni idare edebilir mi tekrardan teşekkür ederim bu arada 😇🖐️

XG Mobile'nin Türkiye'de satıldığını hiç görmedim. Yurt dışı Amazonlarda ara sıra satılıyor.
Ozaman takipte kalmam gerekicek gibi veya ikisi birlikte alayım uğraşmaya gerek yok sanırım: )

Son düzenleme:
Tavsiyen için teşekkürler işte 8 saat bir süre sipariş not alma vb olsun kullanıyorum dediğin gibi eve gelip harici monitör ve ekran kartınida bağlayınca tadindan yenmez gibi duruyor
Sipariş not alma vb durumlar da cihaz ısınmaz, diğer oyunlar içinse işlemci ısınacaktır. Hani ısınmaz deyip, bedava algı yaratmaya gerek yok ısınır ama cihaza zarar verecek kadar ısınmaz.
Uzun yıllar beni idare edebilir mi tekrardan teşekkür ederim bu arada
İşlemcisi ve ekran kartı üst düzey. İdare etmezse ayıp eder. :)

Öncelikle herkese merhaba, ASUS ROG Flow Z13 i9 12900h RTX 3050 Ti modelini yaklaşık 1.5 aydır kullanıyorum. Genelde monitöre bağlı bir şekilde kullanıyorum. Deneyimlerim şu şekilde,

> 3050 Ti 2K için yetersiz kalıyor. CS veya Valorant tarzı oyunlarda yeterli performans veriyor ama PUBG gibi ekran kartı ağırlıklı oyunlarda 2K monitörde yetersiz kalıyor.

> Cihaz oyun oynarken ısınıyor ama hiçbir şekilde performansı düşürmüyor. İşlemci bazı anlarda 95 derecelere kadar çıkıyor ama gende maksimum 90'a çıkıyor.

> Cihazda normal Gaming laptoplara göre daha az fan sesi çıkıyor. Hiç rahatsız etmiyor fan sesi.

> Onun dışında kullanımı, taşınabilirliği çok çok iyi. Şarj takılı olmasa bile çok iyi FPS değerleri veriyor ama tabii şarjı daha çabuk bitiyor.

Bunlar dışında merak ettiğiniz şeyleri yazarsanız cevaplayabilirim.

Merhaba uzun kullanım deneyimlerinizi aktarabilir misiniz? Bir de 2023 modelinde 4050 6 GB ekran kartı var o 2K icin yeterli gelir mi sizce?

Merhabalar ben de 2023 modelini satin aldim ve freedos olarak aldim. Acaba win 10 mu yoksa 11 mi yuklemeyi tavsiye edersiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı