ASUS ROG G15 (2022) alınır mı?

Memnun musunuz bilgisayardan
Yani ben çok notebook tecrübes olan biri değilim açıkcası açık ara masaüstü fanıyım. Lakin iş gereği ilk dışına çıkmam gerekti 1 sene civarı ve hem işlerim hem canım sıkılmaması için araştırıp bu bilgisayarı aldım. Çok dengeli geldi bana açıkcası özellikle ekranın rengi flan çok üst seviye ki masaüstü pcmde IPS bir ekran kullanıyordum. Ofisimizdeki Proart monitör kadar olmasa da ona yakın kalitede 1 monitör. Renkleri falan çok canlı. Zaten her kullanıma uygun modları var yani dizimin üstünde video izliyebiliyorum silent modda sessiz ve soğuk çalışıyor. Oyun kısmında ise ben öyle son dönem AAA oyunlarını çok takip eden biri değilim malum fiyatlar ortada ama bnm oynadığım her oyunu çok yeterli bir şekilde çalıştırıyor. Klavye düzeni çok güzel numlock yok ama çok güzel kısayol tuşları var (Fan modu play/pause vs. gibi) Bence totalde çok güzel bir paket olmuş ya

Hocam ram hangisini aldınız?

Screenshot 2022-12-21 001119.png

Bu niye böyle bilen var mı?

Son düzenleme:
Açıkçası ben alırken Nitro 5 vs ROG STRIX vs Tulpar 20.5 arasında kalmıştım. Tulpar 20.5 o zaman yeni çıkmıştı bazı eksikleri vardı tavsiye edilmiyordu. Nitro 5'te de panelden korktum renk değerlerinden dolayı. En sonunda buna karar verdim ve çok memnunum panelin değerleri gerek yineleme gerek gecikme gerek renk değerleri ki ekranın 8 tane farklı modu var ne kadar renk olduğunu siz düşünün. Bu kasayı kullanınca pek düşünmedim açıkçası. İleride inşallah üniversiteye gittiğimde o zamanda hala oyun oynuyor olursam yine ROG Zephyrus ya da ROG STRIX alırım harici bir durum olursa MacBook zaten öyle diyeyim o kadar memnunum.
Malzeme kalitesi, ekran kalitesi ve ısı değerleri gibi konularda kesinlikle katılıyorum söylediklerinize. Fakat son zamanlarda gerek masaüstü performansı gerek oyun performansında bir düşüş gözlemliyorum. Son BIOS yüklü ve klavyenin input lag olayı beni yormaya başladı. Acaba bir şeyleri yanlış mı yapıyorum tam emin değilim. Çok fazla makale yazan biriyim ve input lag hisseder haldeyim özellikle google docs üzerinde çalışıyorsam. Sizde durum nasıl? Format attıktan sonra biraz nefes alıyor fakat yine ufak bir ağırlaşma başlaması 1-2 günü bulmuyor. Tüm driverlarım güncel.

Malzeme kalitesi, ekran kalitesi ve sıcaklık değerleri gibi konularda kesinlikle katılıyorum söylediklerinize. Fakat son zamanlarda gerek masaüstü performansı gerek oyun performansında bir düşüş gözlemliyorum. Son BIOS yüklü ve klavyenin input lag olayı beni yormaya başladı. Acaba bir şeyleri yanlış mı yapıyorum tam emin değilim. Çok fazla makale yazan biriyim ve input lag hisseder haldeyim özellikle Google docs üzerinde çalışıyorsam. Sizde durum nasıl? Format attıktan sonra biraz nefes alıyor fakat yine ufak bir ağırlaşma başlaması 1-2 günü bulmuyor. Tüm sürücülerim güncel.

Oyun performansı düşüşü 1-2 gündür bende de bulunuyor hissindeyim örnek olarak, SonOyuncu oynarken Armoury Crate bende 70-72 derecelerde gözüken sıcaklık 80 derecelere kadar çıkar hale geldi. Bu sefer bir örnekte sıcaklık değil FPS tarafında vereyim. LoL'de FPS'im maksimum ayarlarda 180'lerde seyrederken 150'lere geriledi garip bir şekilde sanırsam aynı durum bende de var. Diğer konuya gelirsekte, benim klavyem üzerinden yaşadığım bir input lag sorunum olmuyor. Sizinkinde bir şey olabilir mi?

Nvidia denetim masası ayarlarında ki bütün seçenekleri tam performansa almayı deneyin sorun çözülüyor. BF 1'de FPS anlık 70-80 civarına düşüyordu, ayarları yapınca 110-120'den aşağı düşmüyor FPS.
Oyun performansı düşüşü 1-2 gündür bende de bulunuyor hissindeyim örnek olarak, SonOyuncu oynarken Armoury Crate bende 70-72 derecelerde gözüken sıcaklık 80 derecelere kadar çıkar hale geldi. Bu sefer bir örnekte sıcaklık değil FPS tarafında vereyim. LoL'de FPS'im maksimum ayarlarda 180'lerde seyrederken 150'lere geriledi garip bir şekilde sanırsam aynı durum bende de var. Diğer konuya gelirsekte, benim klavyem üzerinden yaşadığım bir input lag sorunum olmuyor. Sizinkinde bir şey olabilir mi?

Evet hocam yanlış söylemişim 240W.

RAM arkadaşın attığının aynısı. Bendeki SSD WD PC SN735 SDBPNHH-512G-1002 bu model bilginize.
Ben de bugün GamersArena'dan HF266 modelini aldım. SSD olarak Samsung'un bu modelini alsam olur mu acaba? Samsung PM9A1 MZVL2512HCJQ 512 GB PCIe Gen 4.0 X4 Nvme M.2 SSD Fiyatı ve Özellikleri
Ya da bu modeli

Son düzenleme:
Valorant gibi akıcı oyunlarda bariz görüntü gecikmesi yaşadığımdan eminim fakat ekran kartının teknolojisini bunu belli etmiyor. Tekrarını izlediğimde veya bir arkadaşımla 1v1 girip denediğimizde net bir geçikme olduğunu fark ettik. FPS'te sorun yok, internette sorun yok fakat karşı pov'dan kayıt aldık ve benden kayıt aldık böylece net 1sn'ye yakın gecikme olduğunu gördük. Nasıl çözeceğim bilmiyorum. Klavye konusunda ben dakikada 130-145 kelime üstü yazabiliyorum. Normal masaüstümde bu yazma hızını çok rahat kaldırıyordu fakat bunda kaldırmıyor şu an. Kara kara düşünüyorum açıkcası.

Ben de bugün gamersarena'dan HF266 modelini aldım. SSD olarak Samsung'un bu modelini alsam olur mu acaba? Samsung PM9A1 MZVL2512HCJQ 512 GB PCIe Gen 4.0 X4 Nvme M.2 SSD Fiyatı ve Özellikleri
Ya da bu modeli.

Evet hocam bu model iyidir (980 Pro). Ben normal 980 almıştım onu kullanıyorum bu çok daha iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı