ASUS ROG G15 G513RM 2022 sessiz mod performansı

Elinize sağlık güzel inceleme olmuş. BIOS Uptade'ten önce ben bu ayarlarda en düşük 40'ı görmüştüm sizde durum nasıldı? Şimdi güncelliyorum 323'e ayrıca. Batarya sabitleme işi nasıl oluyor? %60'a kadar indirince oraya falan mı sabitliyoruz tam nasıldır?

Elinize sağlık güzel inceleme olmuş. BIOS Uptade'ten önce ben bu ayarlarda en düşük 40'ı görmüştüm sizde durum nasıldı? Şimdi güncelliyorum 323'e ayrıca. Batarya sabitleme işi nasıl oluyor? %60'a kadar indirince oraya falan mı sabitliyoruz tam nasıldır?

Teşekkür ederim, yararlı olduysa ne mutlu bana.

Koyduğunuz zemin, ortam sıcaklığı ve hava akışı gibi etkenler bunu etkiliyor. İlk mesajımda olan testler v320 BIOS ile uygulanmıştır. Şu an v323 kullanıyorum ve aynı sonuçları alıyorum.

%60'a sabitlemeyi MyASUS yazılımı üzerinden yapabilirsiniz. Hatırladığım kadarıyla iyileştirilmiş pil şarjı olarak geçiyordu.

Teşekkür ederim, yararlı olduysa ne mutlu bana.

Koyduğunuz zemin, ortam sıcaklığı ve hava akışı gibi etkenler bunu etkiliyor. İlk mesajımda olan testler V320 BIOS ile uygulanmıştır. Şu an V323 kullanıyorum ve aynı sonuçları alıyorum.

%60'a sabitlemeyi MyASUS yazılımı üzerinden yapabilirsiniz. Hatırladığım kadarıyla iyileştirilmiş pil şarjı olarak geçiyordu.

Altında Zalman NS2000 soğutucu var. Hocam bana bu değerler biraz saçma geliyor. Ekran kartı sıcaklığı Görev Yöneticisi'yle aynıyken işlemci maalesef aynı şekilde olmuyor. İşlemci 4-10 arası uygulamada daha sıcak çalışıyor MHz frekansının 4000 çalışmasına yetişeceğim derken bilgisayar. Bilemiyorum yükte test etmedim sonuçlar nasıl olur ama inşallah faydalı olur.

Bende hala internette falan gezerken Discord açık iken sessiz veya performans mod fark etmiyor 70 derecelerde geziyor işlemci bir çözüm bulamadım.

Hocam 4GHz'e çıkmaması gerekir bu ayarlar ile.
  • Standart GPU modu
  • Silent profil
  • Windows güç tasarrufu
  • Adaptör devre dışı
Bunların tamamını uyguladınız mı? Bu arada sistem soğuksa soğuk kalmaya devam edecektir ancak siz sistemi 70-80C° sıcaklıklardan direkt olarak bu konfigürasyona sokarsanız bakır ve plastik aksamın soğuması hayli zaman alacaktır. Dolayısıyla sistem soğukken deneyin.

Bende hala internette falan gezerken Discord açık iken sessiz veya performans mod fark etmiyor 70 derecelerde geziyor işlemci bir çözüm bulamadım.

Cihazımı bu ayarlarda değil, her zaman en üst ayarlarda kullanıyorum. Bu sadece test amaçlı yaptığım bir şeydi. Benim işlemcim de 70-80C° altına inmiyor günlük kullanımda. Tipik bir Ryzen davranışı bu. Agresif ve sıcak çalışıyor, tamamen normal.

Bizim cihazlarda iyi ki sıvı metal var, normal macun ile bu işlemciyi dengede tutamazsınız. 😁

Son düzenleme:
Cihazımı bu ayarlarda değil, her zaman en üst ayarlarda kullanıyorum. Bu sadece test amaçlı yaptığım bir şeydi. Benim işlemcim de 70-80C° altına inmiyor günlük kullanımda. Tipik bir Ryzen davranışı bu. Agresif ve sıcak çalışıyor, tamamen normal.

Bizim cihazlarda iyi ki sıvı metal var, normal macun ile bu işlemciyi dengede tutamazsınız. 😁
Cihazın boşta ki sıcaklık değerlerini bilmem ama yük altında soğuk çalışıyor bence diğer laptoplara göre.

Hocam 4GHz'e çıkmaması gerekir bu ayarlar ile.
  • Standart GPU modu.
  • Silent profil.
  • Windows güç tasarrufu.
  • Adaptör devre dışı.
Bunların tamamını uyguladınız mı? Bu arada sistem soğuksa soğuk kalmaya devam edecektir ancak siz sistemi 70-80c° sıcaklıklardan direkt olarak bu konfigürasyona sokarsanız bakır ve plastik aksamın soğuması hayli zaman alacaktır. Dolayısıyla sistem soğukken deneyin.

Cihazımı bu ayarlarda değil, her zaman en üst ayarlarda kullanıyorum. Bu sadece test amaçlı yaptığım bir şeydi. Benim işlemcim de 70-80c° altına inmiyor günlük kullanımda. Tipik bir Ryzen davranışı bu. Agresif ve sıcak çalışıyor, tamamen normal.

Son bölümden cihazımın herkesinki gibi çalıştığını anladım. Üstteki ayarları uygulayarak bir ara testte yaparım hocam. Teşekkürler.

Ayni ayarlarda ortalama 50 dereceyi gordum ben.

*46 dereceye kadar dustu Chrome'dayken.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı