ASUS ROG STRIX G15 G513rm alınır mı?

Centuriof

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba. ASUS ROG STRIX G15 G513rm modelini almayı düşünüyorum. 6800H ve RTX 3060 bulunan modelden bahsediyorum. 265, 266 ve 267 olmak üzere üç tane model numarası var. Bu modeller arasında hiç fark var mı? Bir de bazıları ölü piksel ve klavye sorunları yaşamış cihazı alır almaz. Bu tarz sorunlara önlem olarak satış sonrası iade ve destek servisi iyi olan bir satıcı önerir misiniz? Bütçem 30k diyordum ama mecbur 1K daha esneteceğiz gibi görünüyor. Şimdiden teşekkürler.

Aklımda buralardan almak var:

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. ASUS ROG STRIX G15 G513rm modelini almayı düşünüyorum. 6800H ve RTX 3060 bulunan modelden bahsediyorum. 265, 266 ve 267 olmak üzere üç tane model numarası var. Bu modeller arasında hiç fark var mı? Bir de bazıları ölü piksel ve klavye sorunları yaşamış cihazı alır almaz. Bu tarz sorunlara önlem olarak satış sonrası iade ve destek servisi iyi olan bir satıcı önerir misiniz? Bütçem 30k diyordum ama mecbur 1K daha esneteceğiz gibi görünüyor. Şimdiden teşekkürler.

Aklımda buralardan almak var:

Hocam bende 267 model numaralı olan var alırken araştırmıştım arasında bir fark yok konulara bir göz at orada bulursun asus'a soranlar vardı 'bir fark yok 'diye dönüş yapmış asus.

Ben 13 Aralıkta hf267 modelini trendyol-teknoryadan aldım. Gayet memnunum, bu fiyat bandında donanım kalitesi en premium laptop bu. Tek sorun pek çok kişinin başına gelmiş olan coil whine olabilir. Ona da alışıyorsun açıkçası bir yerden sonra umrunda olmuyor. Gpn teknoloji üzerinden alanlarda ölü piksel, klavye arızası gibi sorunlar olduğunu görmüştüm. Teknoryada şu an stokta yok diye biliyorum. Ha bir de bende 2 aylık bir kullanımdan sonra batarya yıpranma seviyesi yüzde 6 oldu, hemen asusla iletişime geçtim ve bir kalibrasyondan sonra direkt yüzde 3 e düştü. Sanırım bir daha kalibrasyon yapsam yüzde 3 ün de altına düşecektir. Sonuç olarak gayet öneriyorum ekran panel hoparlör klavye hissiyatı gibi malzeme konularda gerçekten premium seviyede bir laptop.

Ben 13 Aralıkta hf267 modelini trendyol-teknoryadan aldım. Gayet memnunum, bu fiyat bandında donanım kalitesi en premium laptop bu. Tek sorun pek çok kişinin başına gelmiş olan coil whine olabilir. Ona da alışıyorsun açıkçası bir yerden sonra umrunda olmuyor. Gpn teknoloji üzerinden alanlarda ölü piksel, klavye arızası gibi sorunlar olduğunu görmüştüm. Teknoryada şu an stokta yok diye biliyorum. Ha bir de bende 2 aylık bir kullanımdan sonra batarya yıpranma seviyesi yüzde 6 oldu, hemen asusla iletişime geçtim ve bir kalibrasyondan sonra direkt yüzde 3 e düştü. Sanırım bir daha kalibrasyon yapsam yüzde 3 ün de altına düşecektir. Sonuç olarak gayet öneriyorum ekran panel hoparlör klavye hissiyatı gibi malzeme konularda gerçekten premium seviyede bir laptop.
Batarya yıpranma seviyesine nereden bakıyorsunuz?

AIDA64 Extreme programından ve CMD komutundan bakmıştım. Sonra ASUS'la iletişime geçtim ve batarya kalibrasyonu yapmam söylendi, yani bataryayı tamamen boşaltıp tekrar full şarj etmek. Yıpranma seviyesine baktığımda yüzde 3'e geldi. Sonradan tekrar boşaltmadım da herhalde bir daha yapsam seviye düşecektir.

Ben 13 Aralıkta HF267 modelini Trendyol-teknoryadan aldım. Gayet memnunum, bu fiyat bandında donanım kalitesi en premium laptop bu. Tek sorun pek çok kişinin başına gelmiş olan coil whine olabilir. Ona da alışıyorsun açıkçası bir yerden sonra umurunda olmuyor. GPN Teknoloji üzerinden alanlarda ölü piksel, klavye arızası gibi sorunlar olduğunu görmüştüm. Teknoryada şu an stokta yok diye biliyorum. Ha bir de bende 2 aylık bir kullanımdan sonra batarya yıpranma seviyesi yüzde 6 oldu, hemen ASUS'la iletişime geçtim ve bir kalibrasyondan sonra direkt yüzde 3'e düştü. Sanırım bir daha kalibrasyon yapsam yüzde 3'ün de altına düşecektir. Sonuç olarak gayet öneriyorum ekran panel hoparlör klavye hissiyatı gibi malzeme konularda gerçekten premium seviyede bir laptop.

Ben şu an Hepsiburada'da teknoryadan almak istiyorum da stoklarda yok mudur? Sistemde bir sıkıntı yok gibi? Bir de cihazda SSD RAM değişimi yapınca garanti kapsamından çıkıyor mu? Sıvı termal macun mu kullanılmış laptopta?

Yeni konular

Geri
Yukarı