ASUS ROG G15 vs HP OMEN-15 vs MSI Alpha 15

6iantguy

Hectopat
Daha fazla  
İnanılmaz kararsızım, Omen'in işlemcisi bir tık kötü ama soğutması sanki daha iyi, MSI Alpha'yı da RTX olmadığı için istemiyorum, bir arkadaş da ASUS için servis cihazı demiş siz hangisini öneririrsiniz? Sebebiyle yazarsanız sevinirim.

1-) ASUS G512lv-hn238-gaming I7-10870h 16gb 512gb Ssd Rtx2060 15.6" Fhd 144hz Dos Taşınabilir Bilgisayar Fiyatı, Yorumları - Trendyol

2-) HP Omen 15-EK0000NT Intel Core i5 10300H 16GB 512GB SSD RTX Fiyatı

3-)MSI Alpha 15 A4DEK-018XTR Ryzen 7 4800H 8GB 512GB SSD 6GB Radeon RX5600M 15.6 Dos Notebook (fiyatı ucuz ama RAM'i 16 GB'a çıkarırız)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben aralarından Asus'u öneririm. Aynı modelin 2070 Super bulunan versiyonunu kullanıyorum, gerek soğutma olsun, gerek performans olsun çok başarılı.

Kullanma amacınız ne?
1.sınıf mühendisim, tasarım-grafik video render işine girmek istiyorum uzun vadede, ağır oyun da oynuyorum bazen sağım solum belli olmuyo
Ben aralarından Asus'u öneririm. Aynı modelin 2070 Super bulunan versiyonunu kullanıyorum, gerek soğutma olsun, gerek performans olsun çok başarılı.
mesela hangi şartlarda (soğutuculu, hava kanallı veya düz masanın üstünde) hangi işlerde kaç dereceyi görüyor?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şu videoya bakarsam anlık 95-97yi görüyor sanki omenin soğutması daha iyi

Ağır oyun oynuyorsanız MUX size pek gerekli değil, Asus'un veya Alpha'nın işlemcisi sizi tatmin edecektir ama Alpha'nın paneli daha kötü. Kamera olmamasını da sorun etmezseniz G15 sizin için daha ideal.

1.sınıf mühendisim, tasarım-grafik video render işine girmek istiyorum uzun vadede, ağır oyun da oynuyorum bazen sağım solum belli olmuyo

mesela hangi şartlarda (soğutuculu, hava kanallı veya düz masanın üstünde) hangi işlerde kaç dereceyi görüyor?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
şu videoya bakarsam anlık 95-97yi görüyor sanki omenin soğutması daha iyi
Soğutucu üzerinde kullanıyorum. Oynadığım en ağır oyun Fh4 ve onda da 90 derceyi geçtiğini görmedim. Gündelik işlerde 40-50 derece arası çalışıyor ve fanlar kapalı oluyor. Ayrıca Armoruy Crate yazılımı ile fanları istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz.
Soğutucum öyle kaliteli bir soğutucu değil 50 liralık tek fanlı bir soğutucu.

Soğutucu üzerinde kullanıyorum. Oynadığım en ağır oyun Fh4 ve onda da 90 derceyi geçtiğini görmedim. Gündelik işlerde 40-50 derece arası çalışıyor ve fanlar kapalı oluyor. Ayrıca Armoruy Crate yazılımı ile fanları istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz.
Soğutucum öyle kaliteli bir soğutucu değil 50 liralık tek fanlı bir soğutucu.
soğutuculu 90 iyi soğutma mı sayılıyor?

Laptoplar için bu sıcaklıklar normal. Sonuçta kasaları küçük olduğu için parçalar ona göre üretiliyor. Laptoplarda 90 derece üstü sıkıntılı.
soğutucusuz 95+ bile görüyor normal diyorsan almışken i7-10870 daha iyi olur
Ağır oyun oynuyorsanız MUX size pek gerekli değil, Asus'un veya Alpha'nın işlemcisi sizi tatmin edecektir ama Alpha'nın paneli daha kötü. Kamera olmamasını da sorun etmezseniz G15 sizin için daha ideal.
ağır oyun oynuyorsanız gerekli mi diyecektiniz?

Low ayarlarda oynanırsa işlemciye daha çok yük binceğinden işlemci daha çok ısınır. Ayrıca 10870H modelini bulabilirseniz çok iyi olur.

Geri
Yukarı