HP Omen 15-EN1010NT vs ASUS ROG STRIX G15

Hocam konu sahibi tasarım için kullanacağını söylemiş, ROG bu durumda mantıksız kalır.
Benim tercihim kesinlikle Omen'dan yana.

Tam net bir kaynak bulamadım fakat önceden bu video karşıma çıkmıştı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dynamic Boost olmadan 90W açıkken 105W.
Arada %10'luk bir performans farkı oluyordu. Intel'de genel olarak %5/10 önde.
Tam bir kaynak varsa bakmak isterim 3060 için.
En azından aradaki farkı yarı yarıya kapattığını düşünüyorum Intel işlemcinin.

Hocam bu dB 1.0, dB 2.0 ile fark daha da büyüdü. Onu geçtim hocam, biri 10.nesil Intel diğeri 5. Nesil Ryzen hem de Ryzen 9. Bence oyundaki fark Ryzen lehine olur.

Hocam bu dB 1.0, dB 2.0 ile fark daha da büyüdü. Onu geçtim hocam, biri 10.nesil Intel diğeri 5. Nesil Ryzen hem de Ryzen 9. Bence oyundaki fark Ryzen lehine olur.
Render işleri için Ryzen 5.nesil daha güçlü.
Oyun anlamında ise Intel 10.nesil olsa bile özellikle RTX'i kapatıp oynadığınızda performans olarak 5800H'a göre hala %10 civarı önde.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Legion 5 3060 130W modeli TimeSpy'da 8915 puan alıyor.
Kendi 115W'lık cihazımla 8620 puan aldım.
Intel tam kapatamasa bile farkı büyük oranda indirir diye düşünüyorum.

Render işleri için Ryzen 5.nesil daha güçlü.
Oyun anlamında ise Intel 10.nesil olsa bile özellikle RTX'i kapatıp oynadığınızda performans olarak 5800H'a göre hala %10 civarı önde.
Legion 5 3060 130W modeli TimeSpy'da 8915 puan alıyor.
Kendi 115W'lık cihazımla 8620 puan aldım.
Intel tam kapatamasa bile farkı büyük oranda indirir diye düşünüyorum.

300 puan az buz değil hocam bence, ama haklısınız.

Omen kullanıcısıyım. Soğutma konusunda çok iyi bir dizayna sahip ve bence zarif bir tasarımı var. Omen öneririm.
Hangi modeli kullanıyorsunuz?https://www.epey.com/laptop/hp-omen-15-en1010nt-434m2ea.html
bunlardan hangisini önerirsiniz? (Bilgisayar müh öğrencisiyim dersler, programlama vs için kullanacağım)

Hangi modeli kullanıyorsunuz?https://www.epey.com/laptop/hp-omen-15-en1010nt-434m2ea.html
Bunlardan hangisini önerirsiniz? (bilgisayar müh öğrencisiyim dersler, programlama vs için kullanacağım)

Hepsi işinizi görür tabii ki. Ama ilk attığınız her bakımdan diğerlerine göre kat kat daha iyi performans verir. Benim kullandığım modelde 2060 ve Ryzen 7 4800H var.

Hepsi işinizi görür tabii ki. Ama ilk attığınız her bakımdan diğerlerine göre kat kat daha iyi performans verir. Benim kullandığım modelde 2060 ve Ryzen 7 4800H var.
İşlemcisi kasasına fazla, çok ısınır vb yorumlar gördüğüm için çok emin olamıyorum açıkçası.
Vaktinizi almak istemem ama şöyle bir karşılaştırma listesi oluşturdum. Özellikler açısından çok fark yaratmayacak bir şeye fazladan para vermek istemiyorum. Rica etsem inceleyebilir misiniz özellikleri ve fiyatları açısından. https://www.epey.com/laptop/karsila...-15-6-82ju00ebtx_hp-omen-15-ek1015nt-4h231ea/

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı