ASUS ROG G15RM aniden kilitleniyor

• Konuyu başlatan Uton
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 591

Uton

Megapat
Makaleler
3
Hepinize iyi forumlar öncelikle, G513RM modeline sahibim. Bilgisayarı ilk aldığımdan beri aniden kilitlenme sorunu oluyor, oyunlarda daha fazla oluyor. Kaç saat beklersem bekleyeyim düzelmiyor, güç düğmesinden yeniden başlatmam gerekiyor. Daha önce de anakart değişti fakat sorun hala devam ediyor, ASUS'a mail atıp süreci buraya da aktaracağım ama çözüm yolu olan varsa veya bu bilgisayarın aynısına sahip olup bu sorunları yaşayan varsa ASUS'a mail atarlarsa sevinirim.

Özellikler:
R7 6800H.
16GB DDR5 RAM.
RTX 3060 140W.
Micron_2450 1TB SSD
W11 Pro 64 bit, 22H2.

Ayrıca tüm sürücülerim güncel, format atıp denedim, W10 ile denedim, Linux ile denedim fakat kitlenme sorununu bir türlü çözemedim.

@Uton OCCT ile yap, PSU(laptop olduğunu biliyorum adaptör için) ve GPU testi ama %100 sonuç vermeyebilir. Sorun RAM ya da GPU gibi ama bu sorunlar genelde GPU tarafinda çıkıyor. Minidump dosyası oluşmuş mu bir bakın.
Minidump yok hocam testlerden sonra sonuçları paylaşacağım.

Hocalarım geciktiğim için çok çok özür dilerim, işlerim yoğundu bu aralar. OCCT'yi aşağıda vermiş olduğum linkten eğer doğru sitesini yanlış hatırlamıyorsam buradan son sürümünü indirdim, daha sonra yapabileceğim tüm testleri 7'şer dakika yaptım fakat herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

SSD testi ve Memtest ile bellek testinde de herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Fakat güncellemek istediğim bir husus var artık W11 değil W10 kullanıyorum, eğer tekrardan bir kilitlenme vakası olursa haberdar edeceğim, şu an daha işletim sistemini yeni kurmanın da etkisi olabilir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı