ASUS ROG G531 cızırtı sesi

SametK

Kilopat
Daha fazla  
Yeni aldığım notebook da Windows yeni açıldığında ya da uygulamaları açtığımda HDD sesi tarzı cızırtı sesi geliyor. Cihazın modeli G531GT-BQ067. cihazda sadece 512 GB M.2 SSD mevcut.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha önce kullandığım ve sattığım Xiaomi Mi Notebook Pro cihazda aynı sorunla karşılaşmıştım, SSD'ler de sanıldığı kadar tamamen sessiz değiller.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Daha önce kullandığım ve sattığım Xiaomi Mi Notebook Pro cihazda aynı sorunla karşılaşmıştım, SSD'ler de sanıldığı kadar tamamen sessiz değiller.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Samsung Evo kullanmıştım daha önce hiç karşılaşmadım, en azından dikkat etmemişimdir. Teşekkürler.

Hocam aynı sorun g731 serisi olan bende de mevcut çözüm bulabildiniz mi ne yaptınız?
Hocam o sorun sadece disk kullanımı yüksek olduğu zaman oluyor, bilgisayar açıldıktan belli bir süre sonra geçiyor o ses, her hangi bir çözüm olduğunu sanmıyorum.

İşlemci ile alakalı bir durum oluyor. Genelde bütün gaming modelde var.
İşlemci ile alakalı bir durum oluyor. Genelde bütün gaming modelde var.
Bilgisayar açıldıktan itibaren başlıyor ve hiç geçmiyor şuan size bu mesajı yazarken bile inceden duyuyorum.
Bilgisayar açıldıktan itibaren başlıyor ve hiç geçmiyor şuan size bu mesajı yazarken bile inceden duyuyorum.
Değişim için garanti falan uğraşmalı mıyım ? daha iki haftadan böyle ses başlaması geleceğe yönelik beni korkutuyor sırf sağlam olsun diye Asus aldım ama cırcır böceği gibi alet denk geldi :(

Son düzenleme:
Benim bilgisayarımda da aynı durum var. Sorun olarak görmüyorum, tasarruf moduna alınca ses yok denecek kadar azalıyor. Yüksek performansta da oyun oynarken kullanıyorum, fan sesinden o sesi duymuyorum. Değişime gerek yok bence hocam ama siz bilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı