ASUS ROG G531GT alınır mı?

Alınır. G531 modeli ile ASUS kuyruk kısmını uzattı ve soğutma açısından olumlu bir hamle yaptı. Kullanan kişilerin olumlu yorumlarını gördüm.

İstanbul Bilişim'de BQ091 modeli stoktayken 5000TL'ydi. Tek farkı SSD 256'ydı ve rengi siyahtı. Ona göre dikkat et derim.

ben i7 lisini aldim .
fani turboda 5000/5300 rpm donuyor (oyunda).
asus un en nefret ettigim kismi
1 pahali
2 aldigim 2 laptopdada ekran da leke vardi
lsl oyunda gpu max 85 cpu 100 derece
karar senin.

İstanbul Bilişim'de BQ091 modeli stoktayken 5000TL'ydi. Tek farkı SSD 256'ydı ve rengi siyahtı. Ona göre dikkat et derim.
İstanbul Bilişim dolandırıcı. Verilen siparişler gelmiyor. Battılar. O yüzden o kadar ucuz. Önermeyin lütfen.
ben i7 lisini aldim .
fani turboda 5000/5300 rpm donuyor (oyunda).
asus un en nefret ettigim kismi
1 pahali
2 aldigim 2 laptopdada ekran da leke vardi
lsl oyunda gpu max 85 cpu 100 derece
karar senin.
Klasik i5 9300H ve i7 9750H. Bütün modellerde bu böyle aşağı yukarı. Undervolt uygulamanız gerekiyor.

bu sefer da garanti gidiyor
Yazılımsal bir şey undervolt. Garanti gitmiyor diye biliyorum.
Paranız varsa biraz bi' 27 Haziran (bir yerde gördüm muhtemelen o tarihte çıkabilir ama net değil.) 10.Nesil Intel Core işlemcili ASUS ROG laptopları bekleyin.

İstanbul Bilişim dolandırıcı. Verilen siparişler gelmiyor. Battılar. O yüzden o kadar ucuz. Önermeyin lütfen.

Klasik i5 9300H ve i7 9750H. Bütün modellerde bu böyle aşağı yukarı. Undervolt uygulamanız gerekiyor.
Hocam bende de cpu ve gpu sıcaklıkları çok yüksek. Dün 70 fps aldığım gta 5 bugün 40 fps lere kadar düştü. Ani takılmalar ve map yüklenmemesi sorunlarım arasında. Ne yapılması gerek? Undervolt mudur bunun çözümü?

Hocam bende de cpu ve gpu sıcaklıkları çok yüksek. Dün 70 fps aldığım gta 5 bugün 40 fps lere kadar düştü. Ani takılmalar ve map yüklenmemesi sorunlarım arasında. Ne yapılması gerek? Undervolt mudur bunun çözümü?
Thermal throttle yiyorsunuz büyük ihtimalle. Undervolt şart. Farz gibi bir şey. Garanti bozduğu doğru değil. Zaten garantiye yollansa undervolt yapıldığını da kolay kolay anlamazlar. 95 derece olan CPU sıcaklığı 80-85 civarına iniyor ve neredeyse sürekli turbo frekansta çalışıyor. Bu sayede performans artıyor.

Thermal throttle yiyorsunuz büyük ihtimalle. Undervolt şart. Farz gibi bir şey. Garanti bozduğu doğru değil. Zaten garantiye yollansa undervolt yapıldığını da kolay kolay anlamazlar. 95 derece olan CPU sıcaklığı 80-85 civarına iniyor ve neredeyse sürekli turbo frekansta çalışıyor. Bu sayede performans artıyor.
Nasıldır bunun güvenli bir şekilde yapılışı peki? Cpu için intel programı var sanırım ama gpu için nasıl oluyor? yardımcı olur musunuz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı