ASUS ROG G731GW-EV009 bilgisayarda darboğaz olur mu?

uluarslansalih

Centipat
Merhabalar arkadaşlar bu bilgisayarı almayı düşünüyorum RAM biraz düşük geldi darboğaz yaratma sıkıntısı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle cevaplarınız ve ilginiz için teşekkür ederim.
Monster i7 9750H 32 GB RAM yine RTX 2070 ekran kartlı modelle arasında kaldım.
Aradaki farkları özetliyecek olursak Monster'ın RAM'i yüksek ve IPS paneldeğil
ASUS ise işlemci yönünden i9 ve ekran IPS panel ram ise 16 ancak aradaki fiyat farkı 4000 lira

Böyle yüksek bir bütçede ASUS ROG kalitesi varken hiçbir şekilde Monster önermiyorum. Aldığınız sisteme bakılırsa uzun ömürlü bir sistem istiyorsunuz. Genel olarak ASUS bu dönemin laptop anlamında öncüsü, sorun yaşamayacaksınız garantisi veremem ama sorun yaşama oranınızın Monster’a oranla çok daha düşük olduğunu söyleyebilirim. Şahsen tercihim hiç düşünmeden ASUS olurdu.

Herkes büyük ihtimalle Gaming laptop bakarken aynı ikilemde kalıyordur, can alıcı soruyu sordunuz maalesef ve burada karar tamamen sizin. Fakat daha düşük bütçede RTX2070’li bir sistem isterseniz ASUS G731GW’lerin 15bin TL civarlarında i7-9750H bulunduran modelleri de bulunuyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı