ASUS ROG G750JS Program Çalıştırma Sorunu

VU7

Kilopat
Yer
Üsküdar, İstanbul / Adapazarı, Sakarya
Daha fazla  
Meslek
Makina Mühendisi
ASUS ROG G750JS dizüstü bilgisayarımı esasen mesleki uygulamalarım için iş-istasyonu çeşitlerinin ihtiyacımı karşılayacak ucuz muadili olması sebebiyle aldım. Bugüne kadar CATIA V5, SOLIDWORKS 2008-...-2016, Siemens NX 9-10, ANSYS Mechanical, Fluent vb birçok uygulamada problemsiz kullandım. Geçtiğimiz hafta sonu bilgisayara yeniden kurulum yaptım. "Media Creation Tool" ile Microsoft'un sitesinden Windows 10 sürümü DVD'si oluşturdum ve her zamanki gibi basit bir kurulumdan sonra kullandığım programları yeniden kurdum. Windows'un güncelleştirmelerini ve en güncel sürücüleri ve gerekli yazılımları vs kurdum. Fakat şu an bilgisayar çok kasıyor ve donanımından beklenmeyecek şekilde problem çıkarıyor. Konuyla ilgili yardımcı olabilecek tecrübeli birini arıyorum.

Bilgisayarın özellikler kabaca şu şekildedir:
Processor : Intel® Core™ i7 4700HQ 2.4Ghz (Turbo 3.4 GHz) Quad-core Processor
Operating System : Windows 10 Home (x64)
Chipset : Intel® HM87 Express Chipset
Memory : 16GB DDR3L MHz SDRAM, up to 32 GB
Display : 17.3" Auto FHD EWV LED Backlight Non‐Glare LCD Panel
Graphic : NVIDIA® GeForce® GTX870M 3GB GDDR5
Storage : 256GB SSD, 1TB 7200rpm HDD

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(13.12.2016)
Arkadaşlar yok mudur PC performansından anlayan? Bu konuda gerçekten acil yardıma ihtiyacım var. Yardım edebilecek arkadaş Teamviewer yardımıyla bilgisayara bağlanıp problemi daha net görebilir.

İlk olarak görev yöneticisine girin, görev yöneticisindeki başlangıç ayarlarından işinize yaramayanları kapatın. Daha sonra başlat ve r tuşuna basarak görev yöneticisini açın ve msconfig yazın.Açılan pencerede başlangıç servislerinden de gereksizleri kapatın. Umarım bir miktar sorununuz çözülür.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı