ASUS ROG GL502VE-DM032 nasıldır?

frknyksl10

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle daha önce çok forum sayfalarından yararlandım fakat hiç üye olup da konu açmadım. 10 dakika önce üye oldum ve gerçekten bu ürüne sahip arkadaşlardan ürün için yorumlarını öğrenmek için bu konuyu açıyorum.

ASUS ROG GL502VE-DM032 i5 7300HQ GTX 1050 Ti 4 GB 256 GB SSD 15.6 Full HD ürün 4900 TL'den 3536 TL'ye düşmüş kampanya ile bugün. Yeni gördüm ve ürünü Youtube'dan bakayım dedim. Ne göreyim? Videosu veya incelemesi yok. Google'da arattırdım sadece bir yazı gördüm. O da çok kısaydı. Ben bu ürünü kullanan arkadaşlardan:

Ürünün kasası aliminyum mu metal mi plastik mi?
Çift fanlı mı?
Klavye ışıkları nasıl çok merak ediyorum.
Ekranı IPS olmadıgını tahmin edebiliyorum bu fiyata ama parlaklıgı görüş açısı normal TN panellere göre iyi mi bilmiyorum.
Bu bilgisayarın yük altında sıcaklık değerleri nasıl?
Bu fiyata alırsam pişman olur muyum?

Kafamda Monster Abra A5 v12 vardı. GTX1050 4 GB i5 7300HQ 1 TB HDD 15.6 Full HD RGB klavye gibi özellikleri olan. Fiyatı da 3299 TL idi. Bunu aldıgım gibi 120 GB M.2 Sata SSD alıp takarım diyordum. Ama bazı arkadaşlar bana Monster'ın kasası plastik. El izi bırakıyor iyi değil Asus on numara filan dediler. Ve Monster'ın ekran kartı normal GTX 1050 4 GB ama Asus'un GTX1050 Ti 4 GB. Kafam çok karışık. Az daha düşünürsem belki masaüstü toplamaya bile karar verebilirim. Lütfen bana bu bilgisayarı kullanan abilerim kardeşlerim yorumlarını paylaşırlarsa varsa klavye kasa ve ekranın fotolarını çekip atarlarsa çok memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kolay gelsin. Oglumun dogumgunu icin bugun teslim alacagim (n11 den aldim). Alinca yorum yazarim. Ancak yukarda yazdiklarina bakinca hemen hemen ayni dusunce tarzindan ve tereddutlerden gectigimizi anladim o yuzden yorum yapmak istedim. Bu benim 3. Asus laptopum olacak . Kalite ve servis olarak cok memnunum, umarim bu model de de sorun olmaz.
Monster konusunda ayni modele Kadikoy de gittim baktim. Ust sinifini bilmem ama Abralarin genel plastik kalitesi o kadar kotu ki icim elvermedi (planim alip cikmakti magazaya girdigimde).

Asus u aldigim saticinin tanimlamasinda kasa aluminyum, klavye isiklandirmasi yok. Ancak ben zaten %90 ekran ile kullandigim icin bunlara takilmadim. Bir sene sonra extra 8GB RAM ve ikinci bir 2.5 luk SSD takilmasi ile (Asus serviste taktirmakta fayda var garantisinin olmasi icin - zira Asus un ust modelleri gibi ayri bir RAM/SSD takma kapagi yok, tum kasanin altinin acilmasi lazim)
Asagidaki incelemeden gordugum. Ancak bu sitedeki ilk gorsel yaniltici (sanirim obu serinin yeni asil ROG versiyonu.) Bu 3500 TL olan ROG sayilmaz bence (ROG yazisi ve isikli goz logosu yok sirtinda - ki o 502 Strix - bazi sitelerde yanlis gorsel kullaniliyor). Uygun butceli duz bir kasa ile ayni ic yapiyi kullanmislar anladigim)
ASUS GL502VE-DM032 Notebook inceleme | PCfrm

Neyse alinca daha detayli yazarim ancak...Sunu simdiden soyleyebilirim ASUS 1050TI - Monster 1050 ye her ortamda tercih edilir (ki o yuzden aldim).
Haftasonu Windows ve oyun yukleme sonrasi buraya tekrar yazamaya calisicam.
PS: Yeni bir Kasa topladim, eskisi gibi daha ucuza cikmiyor. Ayni ozellikli bir kasa toplamaya calis parcalari sepete atarak, sanirim %50 daha ustu bir fiyat cikar) Butcen varsa o ayri tabii :)
upload_2017-12-21_13-55-9.png
(bu degil)

upload_2017-12-21_13-45-24.png
(bu)
upload_2017-12-21_13-45-49.png

Dosya Ekleri

• upload_2017-12-21_13-54-47.png
    upload_2017-12-21_13-54-47.png
    16,5 KB · Görüntüleme: 1.625
  • upload_2017-12-21_13-54-56.png
    upload_2017-12-21_13-54-56.png
    16,5 KB · Görüntüleme: 1.600
453BB17E-23DA-4A61-8CBD-17BD7B7A8E85.png
34C6B36A-4C97-4585-B64F-97DD7DEB0DC5.png
Asus’a mail attim. Geri donus olarak bunlari yazdilar. Bu fotograflara gore ram slotu bir adet. Yani 8 gb ram alip takamazsiniz. 16 almalisiniz. Ama yine de 8 gb yeterli. Sadece ssd alip takabilirsiniz

Bende araştırıyorum bu pc yi sanıyorumki tek slot olayı 1 tane slot var ve o boş, kendisinde takılı 8 de anakarta gömülü. Üstüne 16 ekleyince de max 24 oluyor

Ayrıca benim merak ettiğim konu soğutma, acaba soğutması nasıl

Son düzenleme:
Endless OS ile geliyor. Yani açıp internet etc icin hemen kullanabilirsiniz. Sorunsuz sekilde usb ile Win10 yukledim. Malzeme kalitesi Asus dan bekledigim seviyede. Detaylar ve cizgili metal yuzeyler inanilmaz şık. Şu an oyun yuklenmedi. Yuklenip oynamadan performans ve isinma konusunda yorum yapamayacagim. Ama Asus tecrubeme dayanarak sorun beklemiyorum. Lenova/HP /Acer laptoplar ile oynamadiysaniz Asus un ısınmasinin gercek bir ısınma olmadigini anlayamazsiniz zaten :)
RAM slot konusunda emin degilim, fotodan bana altinda varmis gibi geliyor ama dediginiz gibi 8GB su an icin yeterli. Fiyatina gore cok iyi birsey aldigima ikna olmus durumdayim su an icin.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    73,7 KB · Görüntüleme: 3.090
  • 2.jpg
    2.jpg
    42,3 KB · Görüntüleme: 2.507
  • 3.jpg
    3.jpg
    48,9 KB · Görüntüleme: 3.399
  • 5.jpg
    5.jpg
    49 KB · Görüntüleme: 2.483
  • 6.jpg
    6.jpg
    42,7 KB · Görüntüleme: 2.177
  • 8.jpg
    8.jpg
    49 KB · Görüntüleme: 2.150
  • 7.jpg
    7.jpg
    84 KB · Görüntüleme: 2.255
  • 9.jpg
    9.jpg
    77,7 KB · Görüntüleme: 3.111
  • 10.jpg
    10.jpg
    62,6 KB · Görüntüleme: 2.273
  • 11.jpg
    11.jpg
    32,3 KB · Görüntüleme: 2.205
  • 13.jpg
    13.jpg
    62,3 KB · Görüntüleme: 2.422
Endless OS ile geliyor. Yani açıp internet etc icin hemen kullanabilirsiniz. Sorunsuz sekilde usb ile Win10 yukledim. Malzeme kalitesi Asus dan bekledigim seviyede. Detaylar ve cizgili metal yuzeyler inanilmaz şık. Şu an oyun yuklenmedi. Yuklenip oynamadan performans ve isinma konusunda yorum yapamayacagim. Ama Asus tecrubeme dayanarak sorun beklemiyorum. Lenova/HP /Acer laptoplar ile oynamadiysaniz Asus un ısınmasinin gercek bir ısınma olmadigini anlayamazsiniz zaten :)
RAM slot konusunda emin degilim, fotodan bana altinda varmis gibi geliyor ama dediginiz gibi 8GB su an icin yeterli. Fiyatina gore cok iyi birsey aldigima ikna olmus durumdayim su an icin.
Hocam fotograflarini attigin laptop ayni degil mi? Eger gercekten ayniysa cok hos duruyor. Plastik oldugunu zannediyordum. Metal alasimiysa super bence. Ayrica hava izgaralarinin nerede oldugunu bilmiyorum. Onun da fotografini cekip atabilir misiniz? Ve son olarak guzel bir oyun yukleyip sicaklik degerlerini bizimle burada paylasirsan hem ben mutlu olurum hemde bu bilgisayari benim gibi almak isteyen ama tereddut yasayan arkadaslara yardimci olur.

Hocam fotograflarini attigin laptop ayni degil mi? Eger gercekten ayniysa cok hos duruyor. Plastik oldugunu zannediyordum. Metal alasimiysa super bence. Ayrica hava izgaralarinin nerede oldugunu bilmiyorum. Onun da fotografini cekip atabilir misiniz? Ve son olarak guzel bir oyun yukleyip sicaklik degerlerini bizimle burada paylasirsan hem ben mutlu olurum hemde bu bilgisayari benim gibi almak isteyen ama tereddut yasayan arkadaslara yardimci olur.
Ve son olarak ekran acisini da cok merak ediyorum. Sagdan soldan ekrani cekebilir misiniz? Ve de tam karsisindan?

Evet selamlar. BF1 ile denedim sonunda. Medium/High arası bir config de oldukca keyifli oynanıyor. Uzman olmadigim icin bana FPS etc sormayın, ben oyun tecrubemi soyleyebilirim ancak. Isı konusunu ben de merak ettim. HMW gibi bir app yukleyip cektim ama genelde bilgisayarı dondurdu bu app, o yuzden deneme cekimi sonrası sildim programı. Ekran kartı sonucları yaklasık 15-20 dakika oynama sonrası çekildi. Anladığım kabul edilebilir seviyelerde. Zaten cift fanli oldugu icin sorun olacagını sanmıyordum. Diger markaların el koyma yani on tarafta ısınma problemi cok can sıkıcıdır genelde. Bunda ve bir cok Asus ta islemciler ve fanlar en ustte anladıgım kadarıyla, yani ısınma el degmeyen (ekran dibi bolumde oluyor) Arkada iki buyuk (altta da 2-3 kucuk) ızgaradan ısı atılıyor.

Fan sesi normal beklendigi sekilde. Cok gurultu yapıyor etc diye yorum yapan varsa da hayatında hic oyun laptopu kullanmamıştır o yüzdendir...desktoplar ile karşılaştırılamaz)

Detaylı fotolarda koyuyorum. Benden bu kadar. Bugun ogluma hediye olarak teslim edicem, ondan sonra dokunabilecegimi sanmıyorum :) Sonuc ben ASUS tan herzamanki cok memnunum. sadece dış kalitesi bile piyasadaki bircok pahalı laptopdan daha iyi. Herkese kolay gelsin. İyi eglenceler.

Dosya Ekleri

• ekran1.jpg
    ekran1.jpg
    40,3 KB · Görüntüleme: 2.376
  • ekran2.jpg
    ekran2.jpg
    60,7 KB · Görüntüleme: 2.233
  • ekran3.jpg
    ekran3.jpg
    39,9 KB · Görüntüleme: 2.215
  • arka.jpg
    arka.jpg
    41,2 KB · Görüntüleme: 2.163
  • arka1.jpg
    arka1.jpg
    42,5 KB · Görüntüleme: 3.235
  • arka2.jpg
    arka2.jpg
    38,6 KB · Görüntüleme: 3.293
  • 1.jpg
    1.jpg
    217,2 KB · Görüntüleme: 2.083
  • 2.jpg
    2.jpg
    178 KB · Görüntüleme: 1.842
  • IMG_3125.jpg
    IMG_3125.jpg
    65,6 KB · Görüntüleme: 2.203
Cok begendim dediginize gore Asustan korkamama gerek yokmus. En kisa zamanda bende alip testleri burada paylasacagim. Aklimda tek soru kaldi. Asus bana arkadan aydinlatmali ciklet klavyesi var demisti. Siz isik yok dediniz. Kafam karisti

Herkese merhaba öncelikle . Ben de uzun zamandır bu laptopa bakıyorum fakat herhangi bir inceleme göremedim . Modeliattığınız resimdeki bilgisayarın arka kapağı uyuşmamakta bilgisayarı aldığınız linki atarsanız çok sevinirim . Teşekkürler .

Merhaba ben bu bilgisayarı sipariş ettim fakat endless os ile gelecek denmiş.internette araştırdım fakat tatmin edici bilgileri tam bulamadım. Endless os tam olarak nedir? Windows kurmama engel olur mu? Teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı