Asus ROG GL502VE-DM032 vs Monster Abra A5 V11.1

I.Catalyildiz

Kilopat
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisi
Başlıkta da belirttiğim gibi iki notebook arasında kaldım birbirlerine çok uzak değiller fiyat olarak aralarında hiçbir fark yok.

Asus olan modelde Intel Core i5 7300 HQ mevcut. Monster'de ise Intel Core i7 7700 HQ var. Lakin;

Asus olan modelde Nvidia GeForce GTX1050 Ti var iken Monster'de Nvidia GeForce GTX1050 mevcut.

Alacağım bilgisayarlarda 8'er GB RAM, 1 TB HDD var. Kendimde fazladan SSD olduğundan dolayı hangisini alırsam alayım SSD takıp kullanacağım sizce hangisini tercih etmeliyim?

Sende zaten monster yok muydu yanlış mı hatırlıyorum ? :) Sogutmalarına da bak.
Sevgilime hediye olarak alacağım bende monster var doğrudur. Soğutma konusunda yetersiz kaldığı yerler oluyor Monster'de lakin Asus kullanmadığım için bilmiyorum her ne kadar iyi olsa da sonuçta notebook ısınacak bunun kuralı bu.

Sevgilime hediye olarak alacağım bende monster var doğrudur. Soğutma konusunda yetersiz kaldığı yerler oluyor Monster'de lakin Asus kullanmadığım için bilmiyorum her ne kadar iyi olsa da sonuçta notebook ısınacak bunun kuralı bu.
Sogutma konusunda sağlam cihaz bulmak çok zor msi GL 73 8SE var bende oyunlarda +95 derece sıcaklık görüyoruz(servispointe gönderdim bugun), monsterde öyleydi az kaldı masaüstüne dönücem :D

Sogutma konusunda sağlam cihaz bulmak çok zor msi GL 73 8SE var bende oyunlarda +95 derece sıcaklık görüyoruz, monsterde öyleydi az kaldı masaüstüne dönücem :D
Valla dostum döneyim diyorum da taşınmayı çok seven biri olduğum için sırf o tutuyor beni başka birşey değil yani.

Valla dostum döneyim diyorum da taşınmayı çok seven biri olduğum için sırf o tutuyor beni başka birşey değil yani.
Yurt olmasa bende şöyle borulu renkli renkli sıvılar geçen bi kasa dizeyim diyorum da işte şartlar sıkıntı.Servispoint iade onaylar büyük ihtimalle karne indirimlerinde GE75 alacagım oda sıkıntılı çıkarsa macbook pro alırız napalım.

Yurt olmasa bende şöyle borulu renkli renkli sıvılar geçen bi kasa dizeyim diyorum da işte şartlar sıkıntı.Servispoint iade onaylar büyük ihtimalle karne indirimlerinde GE75 alacagım oda sıkıntılı çıkarsa macbook pro alırız napalım.
Hayırlısı olsun.

Monster v13 öncesi ürünlerde soğutma sorunu var. Aslında bu 7. Nesil işlemci sahibi her notebookta var hemen hemen. v13.4 kullanıyorum 6 saat PUBG den sonra Max 82 derece görüyor daha fazla yükselmiyor. Söylediğiniz ürünler arasında oyun odaklı olacaksa Asus, Photoshop veya Render için kullanılacaksa Monster tercih edilmeli. Isınma sorunu büyük ihtimal iki cihazda da olacaktır. Arkadaşımda bahsettiğiniz Asustan var ve fan çıkışları ekrana üflüyor sıcak havayı. Ben olsam Monster alırdım. Ayrıca Asusun ekranı TN panel. Arkadaşla aynı anda Witcher 3 oynarken bende yemyeşil olan çimler onda saman gibi gözüküyor. Renkler çok cansız. Monster 1 adım önde zannımca.

Monster v13 öncesi ürünlerde soğutma sorunu var. Aslında bu 7. Nesil işlemci sahibi her notebookta var hemen hemen. v13.4 kullanıyorum 6 saat PUBG den sonra Max 82 derece görüyor daha fazla yükselmiyor. Söylediğiniz ürünler arasında oyun odaklı olacaksa Asus, Photoshop veya Render için kullanılacaksa Monster tercih edilmeli. Isınma sorunu büyük ihtimal iki cihazda da olacaktır. Arkadaşımda bahsettiğiniz Asustan var ve fan çıkışları ekrana üflüyor sıcak havayı. Ben olsam Monster alırdım. Ayrıca Asusun ekranı TN panel. Arkadaşla aynı anda Witcher 3 oynarken bende yemyeşil olan çimler onda saman gibi gözüküyor. Renkler çok cansız. Monster 1 adım önde zannımca.
Oyun için alacağım genellikle PUBG oynanacak

Oyun için alacağım genellikle PUBG oynanacak
Monster v11 hakkında bir şey söyleyemeyeceğim fakat arkadaşımla PUBG oynarken gerçekleşenleri yazayım. v13.4 Monster i7 8750H ve 1050Ti ile sıkıntısız oynuyorum bilgisayar serin genelde. Arkadaşımda bahsettiğiniz Asus laptop mevcut ve aşırı ısınıyor PUBG de. Fanlar ekrana doğru üflüyor sıcak havayı ve bilgisayar masaüstündeyken hava çekmiyor. Arkadaşım kalın bi kitabın üstüne koyarak oynuyor fakat 2 saatten sonra ısınma performans kaybına, ardından oyunun çökmesine ya da PC nin kapanmasına neden oluyor. Ha derseniz ben ek soğutma ürünleri alır kullanırım o başka. Merak ettiğiniz başka kısımlar varsa sorabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı