ASUS ROG GL502vs laptop ekranı çalışmıyor

weisskatzen

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, elimde ASUS ROG GL502VSK var. 8 GB NVIDIA GeFORCE1070 i7700HQ 16 GB RAM. 2 gün önce laptop yükte değilken ekran dalgalanıp siyah renge geçti fakat laptop çalışmaya devam ediyor, external monitöre bağladığımda tıkırsız bir şekilde çalışıyor. Servise gönderdiğimde ekran kartının öldüğü veya chipset bozuk olduğunu söylediler fakat benim kafamda bu sorunun ekranda ki monitörün LED'lerinin yandığını veya VGA chipseti kaynaklı olabileceğini düşünüyorum sizlerden yorumlarınızı bekliyorum çok teşekkürler fikirleriniz için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Servis "veya" başlığı altında bir dönüş yapamaz. Arızayı tespit eder ve size fiyat bildirir. Ya göndermediniz, yada servis adı altında bir mahalle "pc hastanesi" dükkanına gittiniz ki aman diyeyim..
Öte yandan sorununuz oldukça kompleks. Türlü sebebi olabilmekle beraber kimse görmeden, 2 tornavida değdirmeden anlayamaz (yazılımsal değil ise).

O yüzden buradan "şu sebeptendir" diyen olursa bile itibar etmeyiniz, gerçek servisine gönderiniz yada donanım bilginiz varsa gerekli tüm donanımın kontrolünü yapınız.

Mesela;
-led arızası ise ekrana parlak bir ışık kaynağı tuttuğunuz zaman çok sönük de olsa görüntü görebilmeniz gerekir.
-Fleks kablosu yerinden oynamış olabilir
-vga chipset'inin alakasını anlayamadım işin doğrusu.
-ekran kartının lehimlerinde iletişimsizlik söz konusu olmuş olabilir.

Servis "veya" başlığı altında bir dönüş yapamaz. Arızayı tespit eder ve size fiyat bildirir. Ya göndermediniz, yada servis adı altında bir mahalle "pc hastanesi" dükkanına gittiniz ki aman diyeyim..
Öte yandan sorununuz oldukça kompleks. Türlü sebebi olabilmekle beraber kimse görmeden, 2 tornavida değdirmeden anlayamaz (yazılımsal değil ise).

O yüzden buradan "şu sebeptendir" diyen olursa bile itibar etmeyiniz, gerçek servisine gönderiniz yada donanım bilginiz varsa gerekli tüm donanımın kontrolünü yapınız.

Mesela;
-led arızası ise ekrana parlak bir ışık kaynağı tuttuğunuz zaman çok sönük de olsa görüntü görebilmeniz gerekir.
-Fleks kablosu yerinden oynamış olabilir
-vga chipset'inin alakasını anlayamadım işin doğrusu.
-ekran kartının lehimlerinde iletişimsizlik söz konusu olmuş olabilir.
Ekran kartının yanmaya yakın olduğunu düşündüm ilk başta ama bilgisayar bilgim pek iyi olmadığı için bilemiyorum, Pazartesi günü iyi bir servise götüreceğim. External monitörde hiç bir problem olmadan çalışıyor olması ekran kartının sağlam olduğunu gösterme olasılığı var mı acaba? ekran gittiğinde beyaz ışıklar oluyor ve arkasından ekrana bastırdığımda renklenip görüntü görmek mümkün oluyor.

Ekran kartının yanmaya yakın olduğunu düşündüm ilk başta ama bilgisayar bilgim pek iyi olmadığı için bilemiyorum, pazartesi günü iyi bir servise götüreceğim. External monitörde hiçbir problem olmadan çalışıyor olması ekran kartının sağlam olduğunu gösterme olasılığı var mı acaba? Ekran gittiğinde beyaz ışıklar oluyor ve arkasından ekrana bastırdığımda renklenip görüntü görmek mümkün oluyor.

Ekran LED problemi var.
Nasıl servis o öyle şüphelendim.

Ekran LED problemi var.
Nasıl servis o öyle şüphelendim.
evet o servise bir daha göndermeyi düşünmüyorum sözde asusun yetkili servisi isim vermek doğru olmaz burada. bu ekranda artefakt çıkıp ekranın gitmesiyle karşı karşıya geldim bugün. tekrardan harici monitöre bağladım hiç bir şekilde artefakt veya ekranda gitme gerçekleşmedi.

Geri
Yukarı