ASUS ROG GL553VD çok ısınıyor

Charaa

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
(Laptopum: ASUS ROG GL553VD) Ortanın biraz üstünde grafikli bir oyunda CPU 80-90, GPU 75-85 derece oluyor bunu azaltmak için ne yapabilirim? Tek çare grafikleri kısmak mı?

Aynı cihaza sahibim ve ben de ısınma problemi yaşıyordum ama yapabileceğin iki şey var biri notebook soğutucusu almak diğeri ise termal macun değişimi yapmak.
Ben soğutucu aldım biraz fark yarattı yakında bir de termal macun değişimi yapınca sorunun ortadan kalkacağını düşünüyorum.

Aynı cihaza sahibim ve ben de ısınma problemi yaşıyordum ama yapabileceğin iki şey var biri notebook soğutucusu almak diğeri ise termal macun değişimi yapmak.
Ben soğutucu aldım biraz fark yarattı yakında bir de termal macun değişimi yapınca sorunun ortadan kalkacağını düşünüyorum.

Benim ekstra fanım var ama sanırsam 2 fanlı olduğundan ve RPM'si çok az olduğundan az etki etti. Hatta neredeyse hiç etmedi, sıcaklık da bir değişim göremedim. Ama notebooku aldıktan yaklaşık 6 ay sonra falan sık sık birden donuyordu güç tuşuna basılı tutup kapatmaktan başka çare olmuyordu. Fan aldıktan sonra bu sorun ortadan kalktı. Son olarak termal macun değişimi işleminden sonra buraya aradaki farkı yazar mısın? .

Geri
Yukarı