Çözüldü ASUS ROG GL553VD Mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Ozet geceyim. Hepsini harfi harfi yaptim olmadi veya ise yaramadi. Sebebini anlayamiyorum cunku harfi harfi yaptim hepsini. Dun NVIDIA bir guncelleme paylasti onu kurdum sonrasinda duzeldi gibi. Oyundan uzun vadede cikis yapiyor ama bir mavi ekran veya bilgisayarin kendini tekrar baslatmasi gibi bir şey olmadi. Son guncelleme ile duzeldi gibi.

Dediğiniz gibi sanırım bazı grafik kartlarında sorun olmuş. Güncelleme notunda alttakini söylemişler. Muhtemelen sorununuz çözülmüştür.

NVIDIA 531.29 - WHQL güncellemesi.
  • Stability issues may be observed on certain laptops with GeForce GTX 10/MX250/350 series gpus [4008527]
Merhabalar sorunu Nvidia driverınız vermiş alttaki işlemi uygulayın çözülmesi lazım. Geri dönüş yaparsınız.
- DDU kullanmak için rehberi takip edin.

- Nvidia sürücünüzü verdiğim linkten son sürümü game ready olanı indirin. Nvidia eski linki artık geçerli değil ve o sayfadaki driverlar çok eski. O yüzden bu yeni linki kullanıyoruz. Google'da ne yazık ki eski sayfası 1.ci sırada.
(Otomatik seçimle uğraşmayın 2 dakika kartınızı ve işletim sistemi bilgilerinizi kendiniz seçin.)

İnternetsiz güvenli moda girmek için:
* Sisteminiz açılıyorsa çalıştır kısmına msconfig yazıp açılan sekmede üstten başlangıç kısmına tıklayıp alttan güvenli başlatma seçip en az seçin. Kaydedip çıkın.
* Yine sisteminiz açılıyorsa yeniden başlata eliniz shift tuşu basılı şekilde tıklayarak mavi menü gelene kadar bekleyin. Gelişmiş başlangıç ayarları diyerek yeniden başlatın. Seçenekler geldiğinde internetsiz güvenli mod f kaçtaysa o tuşa basın.
* Sistem açılmıyorsa (Sadece güvenli modda açılıyorsa): Açılışta F8 sürekli basıp kurtarma seçenekleri ekranında başlangıç seçenekleri tıklayın. Gelişmiş başlangıç ayarları diyerek yeniden başlatın. Seçenekler geldiğinde internetsiz güvenli mod f kaçtaysa o tuşa basın.

Driver kaldırma ve tekrar driver yükleme işlemini internetsiz güvenli modda yapmalısınız.

Sorun devam ederse 1-2 sürüm eski driver deneyin. Hala sorun devam ediyorsa DDU ile kaldırıp bu sefer kendiniz kurmayın. Windows yüklesin. Hepsine rağmen sorun devam ediyorsa dönüş sağlarsınız.

Merhaba sorunu NVIDIA driverınız vermiş alttaki işlemi uygulayın çözülmesi lazım. Geri dönüş yaparsınız.
- DDU kullanmak için rehberi takip edin.

- NVIDIA sürücünüzü verdiğim linkten son sürümü Game Ready olanı indirin. NVIDIA eski linki artık geçerli değil ve o sayfadaki driverlar çok eski. O yüzden bu yeni linki kullanıyoruz. Google'da ne yazık ki eski sayfası 1.ci sırada.
(Otomatik seçimle uğraşmayın 2 dakika kartınızı ve işletim sistemi bilgilerinizi kendiniz seçin.)

İnternetsiz güvenli moda girmek için:
* Sisteminiz açılıyorsa çalıştır kısmına MSConfig yazıp açılan sekmede üstten başlangıç kısmına tıklayıp alttan güvenli başlatma seçip en az seçin. Kaydedip çıkın.
* Yine sisteminiz açılıyorsa yeniden başlata eliniz Shift tuşu basılı şekilde tıklayarak mavi menü gelene kadar bekleyin. Gelişmiş başlangıç ayarları diyerek yeniden başlatın. Seçenekler geldiğinde internetsiz güvenli mod F kaçtaysa o tuşa basın.
* Sistem açılmıyorsa (sadece güvenli modda açılıyorsa): Açılışta F8 sürekli basıp kurtarma seçenekleri ekranında başlangıç seçenekleri tıklayın. Gelişmiş başlangıç ayarları diyerek yeniden başlatın. Seçenekler geldiğinde internetsiz güvenli mod F kaçtaysa o tuşa basın.

Driver kaldırma ve tekrar driver yükleme işlemini internetsiz güvenli modda yapmalısınız.

Sorun devam ederse 1-2 sürüm eski driver deneyin. Hala sorun devam ediyorsa DDU ile kaldırıp bu sefer kendiniz kurmayın. Windows yüklesin. Hepsine rağmen sorun devam ediyorsa dönüş sağlarsınız.

Dün bende Steam PUBG oynuyordum sistemi normale göre daha çok ısındırmıştı oyun oynamaya devam ettim işte ondan sonra bir cızırtı geldi ve mavi ekran aldım yeniden başlattı ısınmadan kaynaklı olabilir mi bu daha cihaz yeni 3 günlük Acer Nitro 5 Intel i5 12500H RTX 3050.

Dün bende Steam PUBG oynuyordum sistemi normale göre daha çok ısındırmıştı oyun oynamaya devam ettim işte ondan sonra bir cızırtı geldi ve mavi ekran aldım yeniden başlattı ısınmadan kaynaklı olabilir mi bu daha cihaz yeni 3 günlük Acer Nitro 5 Intel i5 12500H RTX 3050.
Cities skylines cok isinmayan bir oyun ama ne zaman oyundan cikis yapsam mavi ekrana gittim aninda.

Cities skylines cok isinmayan bir oyun ama ne zaman oyundan cikis yapsam mavi ekrana gittim aninda.
Dediğimi yaptınız mı? İfade atmışsınız ama. Konuyla ilgili dönüş yapmamışsınız.

Dediğimi yaptınız mı? İfade atmışsınız ama. Konuyla ilgili dönüş yapmamışsınız.
Ozet geceyim. Hepsini harfi harfi yaptim olmadi veya ise yaramadi. Sebebini anlayamiyorum cunku harfi harfi yaptim hepsini. Dun NVDIA bir guncelleme paylasti onu kurdum sonrasinda duzeldi gibi. Oyundan uzun vadede cikis yapiyor ama bir mavi ekran veya bilgisayarin kendini tekrar baslatmasi gibi birsey olmadi. Son guncelleme ile duzeldi gibi.

Ozet geceyim. Hepsini harfi harfi yaptim olmadi veya ise yaramadi. Sebebini anlayamiyorum cunku harfi harfi yaptim hepsini. Dun NVIDIA bir guncelleme paylasti onu kurdum sonrasinda duzeldi gibi. Oyundan uzun vadede cikis yapiyor ama bir mavi ekran veya bilgisayarin kendini tekrar baslatmasi gibi bir şey olmadi. Son guncelleme ile duzeldi gibi.

Dediğiniz gibi sanırım bazı grafik kartlarında sorun olmuş. Güncelleme notunda alttakini söylemişler. Muhtemelen sorununuz çözülmüştür.

NVIDIA 531.29 - WHQL güncellemesi.
  • Stability issues may be observed on certain laptops with GeForce GTX 10/MX250/350 series gpus [4008527]

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı