ASUS ROG Gladius II Wireless Firmware ve garanti durumu

_efsane

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Sorun bu mouseu seçip almakta başladı. (Kimseye ASUS mouse önermiyorum kendim monitörü falan kullanıyorum memnunum ama mouse işini cidden yapamamışlar tavsiyedir sadece.) her neyse, sorunum şu: Mouseu yaklaşık 6-7 aydır kullanıyorum ve geçenlerde uygulamasına girdiğimde Firmware güncellemesini geldiğinin bildirimi geldi ve güncellemeye başladım, hiçbir sıkıntı yoktu (kablo takılı değilken mi yaptın diye olacaktır kablo ile yaptım zaten kablo ile yapılması gerekiyor). Güncelleme tamamlandıktan sonra mouseu kablosuz olarak kullanmaya başladım, yani güncellemeden sonra kablosuz olarak kullanamıyorum. Mouse çalışıyor, şu an kablolu olarak kullanıyorum ama ben o kadar parayı bu mouseu kablolu kullanmak için vermedim. Sorum da şu, ben bu ürünü gamekstra adlı mağazadan aldım, şimdi bunu garantiye göndersem bir işe yarar mı veya iade gibi bir şey yapmam mümkün mü? Çünkü cidden pişmanım bu mouseu seçtiğime, daha önce hiç iade, garanti tarzı şeyler yapmamıştım. Bilgi almak istiyorum, yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bahsettiğiniz kadarıyla sorununuz bence donanımsal değil. Yazılımsal gibi. Yazılımsal veya donanımsal sorunlar herhangi bir markada karşılaşabileceğiniz durumlar. Önemli olan satış sonrası ürün desteği alabiliyor olmanız. Bu konuyu Asus firmasına bağlamayın bence. Asus garanti konusunda başarılı diye düşünüyorum.
Sorununuza gelirsek belli ki usb verici ile fare iletişim kuramıyor. Kablo ile firmware güncellemesini tekrar yapabilirsiniz. Armoury yazılımını kaldırıp tekrar kurarak deneyebilirsiniz.

Bahsettiğiniz kadarıyla sorununuz bence donanımsal değil. Yazılımsal gibi. Yazılımsal veya donanımsal sorunlar herhangi bir markada karşılaşabileceğiniz durumlar. Önemli olan satış sonrası ürün desteği alabiliyor olmanız. Bu konuyu ASUS firmasına bağlamayın bence. ASUS garanti konusunda başarılı diye düşünüyorum.
Sorununuza gelirsek belli ki USB verici ile fare iletişim kuramıyor. Kablo ile Firmware güncellemesini tekrar yapabilirsiniz. Armoury yazılımını kaldırıp tekrar kurarak deneyebilirsiniz.

Evet yazılımsal bir problem ama tekrar Firmware güncellemesi yapamıyorum eskisini yüklemeye çalıştığımda güncel olan yüklü olduğu için hata veriyor kurulmuyor ASUS'un bu kadar salakça bir yazılım desteği olması üzdü yaptıkları yazılım güncellemesi mousu bozuyor ve 3-4 haftadır düzeltimeldi şaka gibi yani ve size bir diğer sorum garantiye gönderdikten sonra iade isteme şansım var mı acaba cidden bu markanın mouse ürününü kullanmak istemiyorum çünkü ama ürünü alalı yaklaşık 6 ay oluyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı