İnceleme ASUS ROG Harpe Ace Aim Lab Edition

Selam. Çok düşünüp, karara varamadığım ama en sonunda bana her konuda yardımı dokunan @ikseroo tavsiyesiyle ne olursa olsun diyerek aldığım ASUS ROG Harpe Ace Aim Lab Edition mouse elime ulaştı. Ben öncesinde açtım ürünü ama yine fikir versin diye resimlendirmeye çalıştım.

Öncelikle ürün böyle bir açılış şekli harika olan kutu ile geliyor. Kutu açmaktan bu kadar zevk alacağım hiç aklıma gelmemişti.

images (27).jpeg

Açılışta sizi mouse üzerinde bu yazı bekliyor ( 3.000 liranızı iyi aldık diye) altında ise kılıfında duran mouse var.

20230512_181837.jpg

20230512_181906.jpg

Kullanım kılavuzu vesaire onlar standart şeyler olduğu için bizi ilgilendiren şeyler bir yapışkan ve grip ile skatezin içinde bulunduğu zarf var. Aynı şekilde kutudan bayağı uzun bir tip C kablosu çıkıyor ki sormayın. Kablo görüntüsü YouTube'da bulunan inceleme de olduğu için eklemedim ama bayağı uzun. Vericiyi takabildigimiz USB'den tip C dönüştüren bir uzatması var. Tutacaklı olması büyük rahatlık.

20230512_181851.jpg

20230512_181856.jpg

Öncelikle eğer eliniz benim gibi geniş olmayan bir el ise mouse şekil olarak kullanıma çok uygun. Ergonomi aratmıyor ama eğer geniş ve kalın bir eliniz varsa ergonomik fare tercih edilmeli.

20230512_181929.jpg

Grip takmaya ihtiyaç duymadım yüzeyi hafif pürüzlü ama eli rahatsız etmiyor. Pek RPG, strateji, aksiyon tarzı oyunlar için işlevli değil. Farenin tekerleği RGB ışıklandırmaya sahip. Kişiden kişiye değişir ama ben yakıştıramadım.

Kişisel deneyimde klasse tiger longteng mouse pad ile alışma süreci çok olumlu geçiyor. 3 güne eliniz alışır. Hafiflik olarak gerçekten hafifligini belli ediyor. Refleks verebileceğiniz anlarda gayet iyi. 1900-2600 TL bandından yukarı çıkması mümkün olmayan kişiler için geri ödeme ile birlikte çok alınabilir bir mouse. Özellikle yazılım benim için önemli olduğundan dolayı diğer marka farelerden, özellikle yazılımı birbirinden kopyalamış gibi arayüzü dahi aynı olanlardan daha iyi. Sol tuş basma sesi hafif daha ince ses çıkarıyorken, sağ tuş daha tok bir ses veriyor.

Muadili DeathAdder V3 Pro ile aynı fiyat bandında alınmaz ama eğer 2500 üzerine çıkılamıyor ve indirim ile alınırsa üzmeyecek, ince elliler için yapılmış bir fare. Eksi olarak belirtilecek tek sorun kullanılması ile önerilen Pad'in pahalılığı olur.

Benim biraz marka takıntım olduğu doğrudur. Cashback hâla devam ediyordu sanırım onu ve ücretsiz aimlab skininizi aldınız mı?(2.000TL'e düşüyor.)

Screenshot_20230509-184523_Chrome.jpg

Şimdiden hayırlı olsun. İlerde benimde tercih edeceğim mousedir kendisi, çok beğendim bende.

Rog Switch sorun çıkarmadığı sürece Asus'un mouseları çok güzel oluyor ama bende sorun çıktığı için sinirimi bozdu Asus, kronik sorun diyip geçiyorum. Onun dışında hayırlı olsun bence sensörleri çok başarılı Asus modellerinin.

Benim biraz marka takıntım olduğu doğrudur. Cashback hâla devam ediyordu sanırım onu ve ücretsiz aimlab skininizi aldınız mı?(2.000TL'e düşüyor.)

Eki Görüntüle 1776514

Şimdiden hayırlı olsun. İlerde benimde tercih edeceğim mousedir kendisi, çok beğendim bende.
Sanırsam ben beceremedim. Teşekkür ederim, gayet iyi bir mouse ama geri ödeme varken almak daha mantıklı.

Rog Switch sorun çıkarmadığı sürece Asus'un mouseları çok güzel oluyor ama bende sorun çıktığı için sinirimi bozdu Asus, kronik sorun diyip geçiyorum. Onun dışında hayırlı olsun bence sensörleri çok başarılı Asus modellerinin.

Yani, o işten pek anlamam ama şuana kadar kullanımda hiç sorun olmadı. Çift tıklama, aniden kontrolden çıkma vs. Ben g502 ile neler yaşamışım 😁

Sanırsam ben beceremedim. Teşekkür ederim, gayet iyi bir mouse ama geri ödeme varken almak daha mantıklı.

Yani, o işten pek anlamam ama şuana kadar kullanımda hiç sorun olmadı. Çift tıklama, aniden kontrolden çıkma vs. Ben g502 ile neler yaşamışım 😁
Umarım yapmaz hocam :D Ben şu an sağ tıkta omron switchi kullanıyorum Asus'un ekstra yolladığı. ROG olan 2 haftada çift tıklama yaptı hem de sol tıktaki. Solu sağa taktım ama şimdi de sniper kullanırken açıp kapatıyor sinir bozuyor ben de omronu taktım sağa :D

Yeni konular

Geri
Yukarı