ASUS ROG logosunun akıllıca tasarlanması

NyronZ

Centipat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: ASRock A620M-HDV/M.2
İşlemci: Ryzen 5 7500F
Ekran Kartı: Gainward GeForce RTX 4060 Ti Ghost 8GB
RAM: Corsair Vengeance 16GB 5200 Mhz CL40 DDR5
SSD: MLD 1TB M500 NVMe Gen4
PSU: MSI MAG A650BN 650W 80+ Bronze
İşlemci Soğutucu: Deepcool AK400 Zero Dark
Monitör: Philips Evnia 24" 24M1N3200ZA-00
Klavye : Logitech G213
Meslek
Öğrenci
Kimse bu konu hakkında bahsetmemiş, halbuki çok zeki, akıllıca tasarlanmıştır kendisi.

İlk bakışta bir göz gördüğümüz bu logoda, aynı zamanda birçok detay gizlidir;

- Soldaki şeyin küçük r harfi olması, sağdakinin büyük g harfi olması ve aynı zamanda içindeki geniş boşluktan dolayı o harfini de temsil etmesi. Yani logoda aslında 'ROG' yazması.

-Aynı zamanda, soldaki r harfi bir kılıcı temsil ederken sağdaki [G~O] harfinin bir kalkanı temsil ettiğini de fark edebilirsiniz.

Bir logoda 3 farklı anlam.

Gerek logosu, gerek ürünleri çok kaliteli bir seridir ROG. Asus başarılı bir iş çıkarmış.

Dosya Ekleri

• 161DFF39-ECAE-48F6-B10E-52179600208F.png
    161DFF39-ECAE-48F6-B10E-52179600208F.png
    40 KB · Görüntüleme: 382
Son düzenleme:
Kimse bu konu hakkında bir şey bahsetmemiş, halbuki çok zeki, akıllıca tasarlanmıştır kendisi.

İlk bakışta bir göz gördüğümüz bu logoda, aynı zamanda birçok detay gizlidir;

- Soldaki şeyin küçük r harfi olması, sağdakinin büyük g harfi olması ve aynı zamanda içindeki geniş boşluktan dolayı o harfini de temsil etmesi. Yani logoda aslında 'ROG' yazması.

-Aynı zamanda, soldaki r harfi bir kılıcı temsil ederken sağdaki [G~O] harfinin bir kalkanı temsil ettiğini de fark edebilirsiniz.

Bir logoda 3 farklı anlam.

Gerek logosu, gerek ürünleri çok kaliteli bir seridir ROG. Asus başarılı bir iş çıkarmış.
Öyle bu arada şahidim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sırf ROG diye saçma sapan ürünlere bi' ton para döktükten sonra ben.
Neyse, şaka bir yana ben bile bu kadar övmedim bu şeyi :D Bu aşkın kaynağını öğrenmek isterim.

Sırf ROG diye saçma sapan ürünlere bi' ton para döktükten sonra ben.
Neyse, şaka bir yana ben bile bu kadar övmedim bu şeyi :D Bu aşkın kaynağını öğrenmek isterim.
Hiiç öyle gırgır şamata olsun dedim ya

ROG ile alakalı tek beğenmediğim şey bu logoları. 2000'lerden fırlama no fear logosunu andırıyor, tam edgy. Halihazırda kaç senedir electropunk, evangelion estetiğine geçtiler bu logo yanlarında hepten sırıtmaya başladı artık.

Bence de cok da guzel logo degil ama ROG ismi ve anlami, sekilleri ve urunleri guzel.

Akıllıca yapılmış olsa bile bence çirkin duruyor. Kişiden kişiye değişir tabii ki ama logo değişikliğine gidilmesi gerekiyor bence.

Bence de cok da guzel logo degil ama ROG ismi ve anlami, sekilleri ve urunleri guzel.

En son çıkardıkları EVA-02 serisine baktığında bile ROG yazısı logodan çok daha güzel duruyor.

8-10 sene önce ASUS "ben de gamer şeyler üreteceğim ya" dediğinde haydi fena değildi de hepten demode artık logosu.

En son çıkardıkları EVA-02 serisine baktığında bile ROG yazısı logodan çok daha güzel duruyor.

8-10 sene önce ASUS "ben de gamer şeyler üreteceğim ya" dediğinde haydi fena değildi de hepten demode artık logosu.

Hocam yalnız bayağı güzel duruyor 🥹

Para olsa da alabilsek keşke...

3050 ile yola devam 🥲

Geri
Yukarı