PS 4'de tüm oyunları oynayan birisinin PS 5 alması mantıklı mı?

Hocam konsola daha exclusive oyunlar gelecek GoT 2 gelecek daha GoW gelecek mi bilmiyorum ama gelirse yine PS5'e gelecek GTA6 gelecek yani PS5 şu anda elinizde tutabileceğiniz en güzel konsol olabilir.

Hocam konsola daha exclusive oyunlar gelecek GoT 2 gelecek daha GoW gelecek mi bilmiyorum ama gelirse yine PS5'e gelecek GTA6 gelecek yani PS5 şu anda elinizde tutabileceğiniz en güzel konsol olabilir.
Hocam gecenin bir yarısı kafam yerinde değil de GoT dediğiniz hangi oyundu? Görünce baya merak ettim, düşünüyorum aklıma da gelmiyor gece gece 😀

Hocam gecenin bir yarısı kafam yerinde değil de GoT dediğiniz hangi oyundu? Görünce baya merak ettim, düşünüyorum aklıma da gelmiyor gece gece 😀
Muhtemelen Ghost of Thushima.

PS4 olan birinin de bu arada PS5 alması çok şart değil bence. Zaten çoğu oyun var ama performans açısından bütçe varsa alınabilir.

Siz ama zaten almışsınız artık gelecekte çıkanları oynarsınız, ne diyeyim :D

Son düzenleme:
Hiç sıkıntı değil hocam 😂. Ghost of Tsushima bahsettiğim oyun.
PS5'e gelir o. The Last Of Us Part 3, Wolverine, Spiderman 3 bunlar da PS5'e çıkar. Aynı PS4'de olduğu gibi PS5'e de yeni nesile geçilmesine rağmen 2-3 yıl oyun gelmesini bekliyorum. Yeni God Of War çıkmayabilir fakat ilk 3 oyun PS5'e tekrardan gelecek. Uncharted ilk 3 oyun Remake PS5'e yetiştirilmeye çalışacak ve yüksek ihtimalle bunlar da gelecek.

Ben bütçem var diye direk PS5 almıştım öbür türlü PS4 bana yeter de artardı. PS5 sahipleri olarak 2025'te GTA 6 ile başlayacak kaliteli oyunları bekliyoruz bakalım. O zamana kadar Detroit Become Human devam (!)🙂

Son düzenleme:
PS 5 de ise yeni çıkan veya türkçe destekli oyun az olduğu için, PS 4 de tüm oyunları oynayan birisinin sırf grafik veya daha iyi bir deneyim olması için PS 5 alması mantıklı olur mu?
Bu nesil PS tarihinde oyun yağmuruna tutulacağımız dönemde sanki şu an PS5 daha yeni çıkmış gibi oyunsuz diğer yılı bekliyoruz. Daha önceki oyunlar da PC'ye geliyor özellikle PS4'ü ve orta ya da güçlü PC olan birisi yine oyunları PS5 olmadan oynayabilirdi. Normalde bu şartlar altında mantıklı değil derdim ama bizde çok yüksek enflasyon var. Para her gün pul oluyor. Bakın PS5 ilk çıktığında Euro 7 TL idi şu an 35TL. Çok uzak dönemden bahsetmiyorum sadece 2021 yılında durum buydu. O yüzden oyunsuz kalacağını bilse bile bir TC vatandaşı o konsolu bugün bütçesi yetiyorsa bugün almalı. Oyunlar ne zaman gelmeye başlarsa o zaman alırım kafası bence şu anlık girilebilecek bir top değil bana göre.

Bu nesil PS tarihinde oyun yağmuruna tutulacağımız dönemde sanki şu an PS5 daha yeni çıkmış gibi oyunsuz diğer yılı bekliyoruz. Daha önceki oyunlar da PC'ye geliyor özellikle PS4'ü ve orta ya da güçlü PC olan birisi yine oyunları PS5 olmadan oynayabilirdi. Normalde bu şartlar altında mantıklı değil derdim ama bizde çok yüksek enflasyon var. Para her gün pul oluyor. Bakın PS5 ilk çıktığında Euro 7 TL idi şu an 35TL. Çok uzak dönemden bahsetmiyorum sadece 2021 yılında durum buydu. O yüzden oyunsuz kalacağını bilse bile bir TC vatandaşı o konsolu bugün bütçesi yetiyorsa bugün almalı. Oyunlar ne zaman gelmeye başlarsa o zaman alırım kafası bence şu anlık girilebilecek bir top değil bana göre.
Doğru konuşmuşsunuz. Zaten ilk yorumumda da dediğim gibi arkadaş alarak iyi yapmış. Bugüne bakarsak özel oyunlar geçen nesillere göre az fakat konsolu uzun vadeli alıyoruz. Bu saydığımız oyunlar sırf GTA 6 tantanasından dolayı ertelendi (Yeni özel oyunları PS5 Pro'ya çıkarma düşüncesi de olabilir). 2026-2027-2028 yıllarında başyapıt yağmuruna tutulacağız.

Doğru konuşmuşsunuz. Zaten ilk yorumumda da dediğim gibi arkadaş alarak iyi yapmış. Bugüne bakarsak özel oyunlar geçen nesillere göre az fakat konsolu uzun vadeli alıyoruz. Bu saydığımız oyunlar sırf GTA 6 tantanasından dolayı ertelendi (Yeni özel oyunları PS5 Pro'ya çıkarma düşüncesi de olabilir). 2026-2027-2028 yıllarında başyapıt yağmuruna tutulacağız.
Umarım dediğiniz gibi olur. Başyapıtlar gelmeye başlar. Düzgün oyun göremedik bir türlü.

Hatta remaster vesaire de hiç yok. 1-2 oyun anca çıktı son zamanlarda onları da oynama gereği duymadım. Hâlâ mecbur eski oyunları oynuyorum.

Umarım dediğiniz gibi olur. Başyapıtlar gelmeye başlar. Düzgün oyun göremedik bir türlü.

Hatta remaster vesaire de hiç yok. 1-2 oyun anca çıktı son zamanlarda onları da oynama gereği duymadım. Hâlâ mecbur eski oyunları oynuyorum.
Sony genelde oyunların Next Gen versiyonunu Remastered, Remastered versiyonunu da Remake olarak adlandırıyor. Mesela The Last Of Us Part 2 Remastered çıktı fakat baktığımızda oyunun PS5'in gücünü ve Dualsense özelliklerini kullanması dışında pek fark yok. Bir diğer örnek The Last Of Us Part 1. Baktığımız zaman ortada gerçek ve kaliteli bir Remastered var fakat Remake dediler. Umarım God Of War ilk 3 oyun gerçek Remastered (parantez açmak istiyorum. Hali hazırda God Of War 3 Remastered versiyonu olduğu için yıllar sonra düz Next Gen yapacaklarını sanmıyorum. Büyük ihtimalle bunları da Remake olarak çıkaracaklar fakat gerçek ve kaliteli Remastered olacaklar) olur. En çok Uncharted ilk 3 oyun için heyecanlıyım. Bu oyunları parça parça çıkaracaklardı. Bu oyunlara gerçek bir Remake yapmak çok yakışır. Gidip de Uncharted 4 grafikleri ile Remastered yaparlarsa benim için hayal kırıklığı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı