Asus ROG RX 570 ısınma problemi

yunusarikcili

Decapat
Arkadaşlar belirttiğim gibi ROG Strix RX 570 ekran kartımda en düşük 44, CS:GO'da iken 78'i gördüğüm oluyor. Kasanın içi mi sıcak? Adana'da yaşadığım için mi? Bu soruları sebep olarak düşünüyorum sizin fikriniz nedir?

• PowerBoost Royal Serisi VK-G1002S USB 3.0 Midtower Kasa
  • Cooler Master Elite V3 400W Aktif PFC 120mm Fanlı PSU
  • Ryzen 5 2500X

Çözüm
78 derece abartılacak bir değer değil, frekans düşürme gibi problemler yaratmaz. Kartla alakalı bir sıkıntı olduğunu düşünme hemen. Hava sirkülasyonu biraz daha iyi olsa 73 bandına geçebilirsin; ki bir GPU için gayet iyi bir değer 72 - 73.
78 derece abartılacak bir değer değil, frekans düşürme gibi problemler yaratmaz. Kartla alakalı bir sıkıntı olduğunu düşünme hemen. Hava sirkülasyonu biraz daha iyi olsa 73 bandına geçebilirsin; ki bir GPU için gayet iyi bir değer 72 - 73.

Çözüm
Benden geliyor,bi' sorun mu var?
Hayır sadece bende mi var diye merak ettim.

Forundan bir arkadaşımız şu şekilde çözmüş ASUS ROG Strix RX 570 vs Sapphire Nitro+ RX 570 4GB - Technopat Sosyal

Hocam ben aslında pek sıcaklığın kaç olduğuyla ilgili endişeli değilim. Fakat bu karta sahip olanlar 1200 - 1500 rpm ile sıcaklığı 67-73 derecelerde tutabiliyor. Fakat biz 2000 rpm üstüne ancak 80 derecede tutabiliyoruz. Bir de gpu tweak üzerinden target temp ayarimi değiştiremiyorum. 78de duruyor. Ne aşağı ne yukarı oynuyor. Belki durumla ilgilidir bilmiyorum.

Hayır sadece bende mi var diye merak ettim.

Forundan bir arkadaşımız şu şekilde çözmüş ASUS ROG Strix RX 570 vs Sapphire Nitro+ RX 570 4GB - Technopat Sosyal

Hocam ben aslında pek sıcaklığın kaç olduğuyla ilgili endişeli değilim. Fakat bu karta sahip olanlar 1200 - 1500 rpm ile sıcaklığı 67-73 derecelerde tutabiliyor. Fakat biz 2000 rpm üstüne ancak 80 derecede tutabiliyoruz. Bir de gpu tweak üzerinden target temp ayarimi değiştiremiyorum. 78de duruyor. Ne aşağı ne yukarı oynuyor. Belki durumla ilgilidir bilmiyorum.
Bu resimdeki kartı kullanıyorsanız soğutma konusunda ben sıkıntı yaşamadım. Oyunlarda %100 gpu kullanımda bile düşük rpmde çalışıyor fanlar.

Dosya Ekleri

• IMG-20190317-WA0002.jpeg
    IMG-20190317-WA0002.jpeg
    1,4 MB · Görüntüleme: 59
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı